ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

دوره آموزشی رایگان
میان رشته ای

این 16 دوره آموزشی آنلاین و رایگان دانشگاه هاروارد و MIT را از دست ندهید

این دوره‌ها موضوعات مختلفی ازجمله برنامه‌نویسی و هوش مصنوعی را شامل می‌شوند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

«دانشگاه هاروارد» و «دانشگاه ام‌آی‌تی» دوره‌های آموزشی مختلفی را به‌صورت رایگان و آنلاین در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهند. در ادامه این مطلب به معرفی شماری از این دوره‌ها می‌پردازیم که موضوعات مختلفی ازجمله برنامه‌نویسی و هوش مصنوعی را شامل می‌شوند و می‌توانید در این دوره‌ها شرکت کنید.

دوره های آموزشی رایگان هاروارد

اولین دوره رایگان هاروارد «مقدمه‌ای بر علوم کامپیوتر» نام دارد که مانند سایر دوره‌ها از امروز (29 بهمن‌ماه) آغاز می‌شود. در این دوره به حوزه‌هایی ازجمله حل مسئله از طریق الگوریتم و زبان‌های برنامه‌نویسی مانند پایتون (Python)، جاوااسکریپت (JavaScript) و SQL تمرکز دارد.

دومین دوره «مقدمه‌ای بر برنامه‌نویسی CS50 با استفاده از Scratch» است. Scratch یک زبان برنامه‌نویسی بصری است که در آن برنامه‌نویسان می‌توانند به‌جای تایپ، با کشیدن و رهاکردن بلوک‌های گرافیکی (که شبیه قطعات پازل هستند) کد بنویسند.

عنوان سومین دوره آموزشی رایگان هاروارد «مقدمه‌ای بر هوش مصنوعی در CS50 با استفاده از پایتون» است که موضوعاتی ازجمله الگوریتم جستجوی نمودار، نمایش دانش، نظریه احتمال و شبکه‌های بیزی را پوشش می‌دهد.

«برنامه‌نویسی وب با استفاده از پایتون و جاوااسکریپت» دوره دیگری است که هاروارد از امروز آن را به‌صورت رایگان آموزش خواهد داد و دنباله‌ای برای دوره اول محسوب می‌شود و در آن با جنبه‌های پیشرفته‌تری از برنامه‌نویسی با تمرکز بر پایتون، جاوااسکریپت و SQL آشنا خواهید شد.

«آموزش مقدماتی توسعه بازی»، «آموزش مقدماتی برنامه‌نویسی با پایتون»، «درک فناوری»، «آموزش علوم کامپیوتر برای کسب‌وکارها» و «مقدمه‌ای بر علم داده با پایتون» سایر دوره‌های رایگان هاروارد را تشکیل می‌دهند. آخرین دوره نیز «علم داده: یادگیری ماشین» نام دارد که از امروز تا 29 فروردین‌ماه 1403 ادامه خواهد داشت.

دوره‌های آموزشی رایگان MIT

دانشگاه MIT نیز درمجموع 6 دوره را رایگان کرده است. اولین دوره آن «یادگیری ماشینی با پایتون» نام دارد که موضوعات تحت پوشش آن شامل اصول ML، پیاده‌سازی و تحلیل مدل‌ها، انتخاب مدل‌های مناسب برای اپلیکیشن‌های مختلف و اجرای پروژه‌های ML می‌شود. البته از 7 خردادماه 1403 می‌توانید در این دوره ثبت‌نام کنید.

دومین دوره رایگان MIT «تجزیه‌وتحلیل زنجیره تأمین» است که در این بازه زمانی برگزار خواهد شد. اولین دوره از 20 دی‌ماه آغاز شده است و هم‌اکنون می‌توانید در دوره‌های بعدی که به‌ترتیب در 19 اردیبهشت 1403 و 14 شهریور 1403 برگزار خواهند شد، ثبت‌نام کنید.

سایر دوره‌های آموزشی ام‌آی‌تی به شرح زیر هستند:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی