ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

میان رشته ای

پنتاگون: هیچ مدرکی از کشف فرازمینی‌ها یا فناوری‌های بیگانه پیدا نشده است

این گزارش ظاهراً در واکنش به اظهارات ارائه‌شده در جلسه چند ماه پیش کنگره درباره یوفوها منتشر شده.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

پنتاگون گزارشی 63 صفحه‌ای را به‌صورت عمومی منتشر کرده است که می‌گوید هیچ شواهدی مبنی بر کشف فرازمینی‌ها وجود ندارد و هیچ فناوری بیگانه‌ای نیز توسط دولت آمریکا مهندسی معکوس نشده است. این گزارش در ادامه تحقیقات وزارت دفاع ایالات‌متحده درزمینه اشیای پرنده ناشناس (UFO) منتشر شده است.

«تام فیلیپس»، مدیر «اداره تجزیه‌وتحلیل ناهنجاری در تمامی حوزه‌ها» (AARO)، از زیرمجموعه‌های پنتاگون به ABC News اعلام کرد که این اداره هیچ مدرک قابل استنادی پیدا نکرده که نشان دهد مشاهدات UAP یا همان یوفوها مربوط به فعالیت فرازمینی‌ها بوده است.

فیلیپس می‌گوید «AARO هیچ مدرک قابل سنجشی پیدا نکرده است که نشان دهد دولت ایالات‌متحده یا بخش خصوصی تاکنون به فناوری‌های فرازمینی دسترسی داشته‌اند» یا «به‌صورت غیرقانونی یا نامناسب» اطلاعاتی را از کنگره مخفی کرده‌اند.

پنتاگون ادعاها درباره برخورد دولت آمریکا با فرازمینی‌ها را رد کرد

این گزارش پس از آن منتشر شده است که چندین ماه پیش، یکی از کهنه‌کاران نیروی هوایی در جلسه‌ای در کنگره آمریکا مدعی شد که دولت ایالات‌متحده به‌صورت مخفیانه یک فضاپیمای بیگانه را که حاوی اجساد خلبانانش بوده، بازیابی کرده است.

طبق گزارش پنتاگون، اکثر مشاهدات پدیده‌های هوایی ناشناس (UAP) درواقع تشخیص نادرست پدیده‌ها و اشیای عادی هستند. برخی از این مشاهدات به‌خاطر سرعت بالای ظهور فناوری‌های جدید نظیر پهپادها، عجیب تلقی می‌شوند.

در بخش دیگری از این گزارش گفته شده است که در جهان امروز به‌خاطر وفور ابزارهای کامپیوتری که قابلیت تولید تصویر و ویدیو دارند، جعل و انتشار ویدیوهای غیرواقعی بسیار آسان شده است. AARO حالا مشغول کار روی یک فناوری آنی حسگر UAP به نام Gremlin است که می‌تواند برای بررسی و اعلام واکنش به گزارش مشاهده یوفوها استفاده شود.

فیلیپس می‌گوید سیستم Gremlin همین حالا هم توانایی‌های خود را در شناسایی دامنه وسیعی از پدیده‌ها ازجمله در فضا نشان داده است. برای مثال، این سیستم می‌تواند پرندگان و خفاش‌ها را شناسایی کند و حتی درباره طوفان‌های خورشیدی به ما اطلاعات دهد. فیلیپس توضیح می‌دهد: «ما تازه داریم متوجه می‌شویم که در مدار پیرامون زمین چه چیزهایی وجود دارد و چگونه می‌توانیم اشیای ناهنجار را حذف کنیم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • SinaGiato
    SinaGiato | ۲۰ اسفند ۱۴۰۲

    به این نتیجه رسیدن که الان موقعش نبود که بخوان قضیه رو رسمی فاش کنن D:

مطالب پیشنهادی