ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوشت آزمایشگاهی
میان رشته ای

وزارت کشاورزی آمریکا مجوز فروش گوشت آزمایشگاهی را صادر کرد

ایالات متحده پس از سنگاپور به دومین کشوری تبدیل خواهد شد که اجازه فروش گوشت‌های آزمایشگاهی را فراهم می‌کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱ تیر ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

دو شرکت Upside Foods و Good Meat اعلام کردند که مجوز نهایی وزارت کشاورزی ایالات متحده برای فروش گوشت تولیدشده در آزمایشگاه را دریافت کرده‌اند. با‌این‌وجود، می‌توان انتظار داشت در آینده برای اولین‌بار محصولات آزمایشگاهی این دو شرکت وارد غرفه‌های فروشگاه‌های آمریکا شوند.

طبق گزارش رویترز، حالا ایالات متحده پس از سنگاپور به دومین کشوری تبدیل خواهد شد که اجازه فروش محصولات به اصطلاح گوشت‌های کشت‌شده را فراهم می‌کند که از سلول‌های دامی پرورش‌یافته در خمره‌های فولادی به دست می‌آید.

دوران جدیدی در آمریکا با تأیید فروش گوشت آزمایشگاهی

مدیرعامل Upside Foods با اشاره به اینکه دریافت این تأییدیه باعث شده تا رؤیای آن‌ها به حقیقت بپیوندد، از آن به عنوان دوران جدیدی یاد کرد. این شرکت‌ها ابتدا قصد دارند محصول خود را در دسترس رستوران‌های گران‌قیمت قرار دهند تا بتوانند از این طریق تولید خود را افزایش بدهند.

همچنین این دو شرکت امیدوارند تا محصول آن‌ها بتواند به جایگزین مناسب و جذابی برای گوشت‌خوارانی تبدیل شود که به دنبال گزینه‌ای سازگار با محیط‌زیست هستند و همچنین از محصولات گیاهی موجود در بازار رضایت ندارند.

Upside Foods و Good Meat اولین شرکت‌هایی هستند که فرآیند تأیید چندمرحله‌ای گوشت آزمایشگاهی را به پایان رسانده‌اند. سازمان غذا و داروی ایالات متحده قبلاً تشخیص داده بود که این گوشت برای تغذیه خطری به همراه ندارد.

در مورد گوشت پرورش‌یافته در آزمایشگاه، عوامل مهمی ازجمله زمین مورد استفاده برای کشت و رشد غلات و همچنین انرژی مورد نیاز برای ساخت آن‌ها، در دریافت تأییدیه نقش دارند. هرچند تخمین‌های زیادی وجود دارد، اما تا زمانی که یک شرکت واقعاً موفق به کسب درآمد از این طریق نشود، نمی‌توان گفت که ردپای زیست‌محیطی گوشت پرورش‌یافته در مقایسه با دام‌های پرورش‌یافته در کارخانه چقدر است.

براساس گزارش سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (FAO)، 14.5 درصد از گازهای گلخانه‌ای جهان توسط صنعت تولید دام تولید می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی