ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایموجی انگشت شصت رو به بالا
اینترنت و شبکه

جریمه 82 هزار دلاری کاربری در کانادا به‌خاطر استفاده اشتباه از ایموجی!

قاضی دادگاهی در کانادا، یک کشاورز را به‌خاطر ارسال ایموجی انگشت شست رو‌به‌بالا، موظف به اجرای یک قرارداد حقوقی دانسته است.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۸ تیر ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

اگر در گفت‌وگوهای کاری خود زیاد از ایموجی انگشت شست (👍) استفاده می‌کنید، باید بیشتر مراقب باشید؛ چون یک قاضی کانادایی در حکمی اعلام کرده است که استفاده از این ایموجی در پیام‌ها می‌تواند به‌معنای پذیرش یک توافق باشد و شما را به لحاظ حقوقی مسئول قرار دهد. یک کشاورز کانادایی حالا به‌خاطر استفاده از همین ایموجی باید 82 هزار دلار کانادا غرامت بپردازد.

به گزارش خبرگزاری The Globe and Mail، قاضی دادگاه «کینگز بنچ» در حکمی نتیجه‌گیری کرده است که استفاده از ایموجی انگشت شست رو به بالا (👍) کافیست تا شما را به لحاظ حقوقی وارد یک قرارداد تجاری کند. نکته جالب‌توجه اینجاست که این قاضی برای تعیین معنای این ایموجی از معنای ارائه‌شده برای آن در وب‌سایت Dictionary.com استفاده کرده که می‌گوید این علامت به‌معنای تأیید است.

دعوای قضایی بر سر استفاده از ایموجی انگشت شست

پرونده‌ای که به این حکم منجر شده، مربوط به شکایت یک خریدار غلات به نام «کنت میکل‌بورو» بوده است. او در ماه مارس سال 2021 پیامکی به چند کشاورز ارسال می‌کند و اعلام می‌دارد که خواهان خرید 86 تن کتان به قیمت 17 دلار برای هر پیمانه است. کشاورزی به نام «کریس اچتر» به پیامک میکل‌بورو پاسخ می‌دهد و طرفین در یک تماس تلفنی درباره شرایط همکاری خود باهم حرف می‌زنند. سپس میکل‌بورو تصویری از قرارداد را برای اچتر می‌فرستد و می‌گوید: «لطفاً قرارداد کتان‌ها را تأیید کنید.»

در اینجا اوضاع کمی پیچیده می‌شود. اچتر با یک ایموجی انگشت شست رو به بالا به این پیام پاسخ می‌دهد. اما مفاد قرارداد اجرا نمی‌شود و کتان‌ها هرگز به دست میکل‌بورو نمی‌رسد. به همین خاطر، او از اچتر شکایت می‌کند و مدعی می‌شود که این ایموجی به‌معنای پذیرش قرارداد بوده و اچتر آن را اجرا نکرده است.

قاضی «تیموتی کین» درنهایت با این ادعا موافقت کرده و می‌گوید: «دادگاه می‌پذیرد که ایموجی انگشت روبه‌بالا شیوه‌ای نامرسوم برای ‘امضای’ یک سند است، اما در هر صورت، با توجه به این شرایط، ارسال این ایموجی شیوه‌ای معتبر برای انتقال دو هدف مربوط به یک ‘امضا’ بوده است.»

اچتر ادعا می‌کند که مقصود او از ارسال این ایموجی این بوده که او قرارداد را دریافت کرده، نه این که آن را خوانده یا مفادش را پذیرفته است. به‌هرحال، او اکنون طبق حکم دادگاه باید 82 هزار دلار کانادا به میکل‌بورو غرامت بپردازد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • white avenger
    white avenger | ۱۸ تیر ۱۴۰۲

    گاوی که پیامتو میخونه و به جای جواب دادن یه ایموجی شست میفرسته حقش هست مجبور به خسارت دادن باشه

    طلبکار هم هستش میگه من اونو فرستادم که بگم پیامتو خوندم! خب اگه خوندی چرا دایورت کردی و جوابش رو ندادی؟!

مطالب پیشنهادی