ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شبکه
اینترنت و شبکه

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا دوباره قانون بی‌طرفی شبکه را تصویب می‌کند

قانون بی‌طرفی شبکه که به دسترسی منصفانه و برابر به اطلاعات می‌پردازد (و در زمان ترامپ لغو شده بود)، دوباره تصویب خواهد شد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۵ مهر ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) در زمان ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ قانون بی‌طرفی شبکه را لغو کرد. اما حالا که کنترل اکثریت این کمیسیون دوباره به دست دموکرات‌ها افتاده است، FCC می‌خواهد مجدداً این قوانین را تصویب کند تا از دسترسی منصفانه به اینترنت و اطلاعات اطمینان یابد.

زمانی که در سال 2015 قانون بی‌طرفی شبکه تصویب شد، ارتباطات پهن‌باند تحت مقررات کاربرد عمومی قرار گرفت و شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت نمی‌توانستند وب‌سایت‌ها را مسدود و ترافیک را مختل کرده یا بابت ارائه برخی سرویس‌های خاص دسترسی سریع‌تری ارائه کنند. حالا «جسیکا روزن‌ورسل»، رئیس FCC، انتظار دارد که این کمیسیون در خلال جلسه 19 اکتبر (27 مهرماه) رأی‌گیری اولیه به‌منظور تصویب دوباره این قوانین را برگزار کند.

روزن‌ورسل اذعان دارد که بی‌طرفی شبکه یکی از پربحث‌ترین موضوعات حوزه سیاست‌های مخابراتی است. او توضیح می‌دهد: «ارتباط پهن‌باند زیرساختی اساسی برای زندگی مدرن است؛ دسترسی به اینترنت اکنون معادل دسترسی به همه‌چیز است.»

FCC آمریکا قانون بی‌طرفی شبکه را برمی‌گرداند

کمیسیون ارتباطات فدرال از زمان روی‌کارآمدن «جو بایدن» به‌صورت 2 به 2 بین دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان تقسیم شده بود. اما حالا دموکرات‌ها یک عضو اضافه‌تر دارند و بالاخره می‌توانند این قانون را به تصویب برسانند.

از زمان لغو قانون بی‌طرفی شبکه، هر ایالت به‌صورت جداگانه دراین‌باره تصمیم‌گیری می‌کرد. اما حالا یک قانون سراسری در این زمینه می‌تواند به دسترسی منصفانه به اطلاعات کمک کند. اگر رأی‌گیری اولیه در تاریخ 27 مهرماه با موفقیت انجام شود، همچنان مدتی زمان خواهد برد تا این قانون اجرایی شود.

بی‌طرفی شبکه می‌گوید ارائه‌دهندگان اینترنت موبایل یا ثابت باید صرفاً به‌عنوان مسیری برای انتقال اطلاعات ایفای نقش کنند. این قانون یادآور می‌شود که این شرکت‌ها نباید هیچ تحلیلی روی داده‌ها داشته باشند یا به برخی سرویس‌ها نسبت به بقیه اولویت دهند. برای مثال، شرکت کامکست نباید بتواند به‌نفع سرویس استریم خود، دسترسی به سرویس‌های رقیب را محدود کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی