ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اینترنت آمریکا
اینترنت و شبکه

بیش از 20 میلیون خانوار آمریکایی حالا برای پرداخت هزینه اینترنت از دولت یارانه می‌گیرند

حدود 20 میلیون خانوار آمریکایی که توان پرداخت هزینه اینترنت را ندارند، در برنامه‌ای برای دریافت یارانه از دولت ثبت‌نام کرده‌اند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

بیش از 20 میلیون خانوار آمریکایی حالا به‌عنوان بخشی از یک برنامه فدرال که برای کاهش شکاف دیجیتال ایجاد شده است، در پرداخت هزینه اینترنت خود از دولت یارانه دریافت می‌کنند. این آمار نشان‌دهنده فشار پرداخت هزینه اینترنت بر خانواده‌های کم‌درآمد است.

به گزارش CNN، دولت ایالات‌متحده آمریکا از طریق «برنامه ارتباط مقرون‌به‌صرفه» (ACP) می‌خواهد مشکل تأمین هزینه اینترنت را از طریق پرداخت یک یارانه ماهانه 30 دلاری به خانوارهای واجد شرایط برطرف کند. این یارانه برای برخی مناطق قبیله‌ای حتی به 75 دلار نیز می‌رسد. تاکنون حدود 20 میلیون خانوار در این برنامه ثبت‌نام کرده‌اند.

شرایط بهره‌مندی از این یارانه شامل موارد مختلفی ازجمله حضور در دیگر برنامه‌های کمک‌رسانی دولت نظیر SNAP یا Medicaid، دریافت دستمزدی کمتر از یک رقم مشخص و چند مورد دیگر است. کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) در اوایل سال 2022، تنها چند ماه پس از تصویب این قانون، اعلام کرده بود که 10 میلیون خانوار برای بهره‌مندی از یارانه ACP ثبت‌نام کرده‌اند.

دولت آمریکا دسترسی به اینترنت را برای شهروندان خود آسان‌تر می‌کند

سپس در ماه فوریه امسال اعلام شد که این رقم به بیش از 16 میلیون رسیده است. از آن زمان تاکنون نیز ظاهراً هر ماه بیش از نیم میلیون خانوار در برنامه ACP ثبت‌نام کرده‌اند. رئیس FCC می‌گوید: «ازبین‌بردن شکاف دیجیتال تا مدت‌ها فقط بر یک بخش از معادله تمرکز داشت: فقدان زیرساخت‌های فیزیکی برای آنلاین‌شدن. ولی ما می‌دانیم که برای خیلی از مردم، حتی زمانی که به لحاظ فنی امکان دسترسی به اینترنت وجود دارد، هزینه آنلاین‌شدن خیلی زیاد است.»

با وجود نرخ بالای خانوارهایی که در این برنامه ثبت‌نام کرده‌اند، تحقیقات گروه Common Sense Media نشان می‌دهد که این رقم تنها معادل حدود 40 درصد خانوارهایی است که احتمالاً واجد شرایط استفاده از برنامه ACP هستند.

این پروژه از سوی کنگره 14 میلیارد دلار بودجه دریافت کرده است، اما مشخص نیست که پس از پایان این بودجه چه اتفاقی برای این برنامه خواهد افتاد. تحلیل‌گران معتقدند که بودجه ACP در سال 2024 به پایان می‌رسد و به همین خاطر از کنگره خواسته‌اند تا این بودجه را افزایش دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • Mohammad Sadegh Manafi
    Mohammad Sadegh Manafi | ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

    خدا میدونه چی تو کله شونه

  • sound
    sound | ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

    فرصت‌های برابر برای فقیر و غنی.

مطالب پیشنهادی