ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اینترنت و شبکه

یوتوبر آمریکایی به‌خاطر سقوط عمدی یک هواپیما و پنهان‌کاری به 6 ماه زندان محکوم شد

او به‌دلیل تخریب و پنهان‌کاری عمدی به قصد ممانعت از انجام تحقیقات فدرال مجرم شناخته شده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۵ آذر ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

اوایل سال جاری یک یوتوبر به سقوط عمدی هواپیمای خود برای جذب بیننده در یک کمپین تبلیغاتی اعتراف کرده بود و حالا این مرد کالیفرنیایی به شش ماه زندان محکوم شده است.

براساس گزارش CNBC، این مرد که یک اسنوبردباز سابق المپیک با نام «تروور دنیل جیکوب» است، از سقوط هواپیمای خود فیلمبرداری کرده است تا کیف‌پول شرکت حامی‌اش را تبلیغ کند. او اکنون به تخریب و مخفی‌کاری عمدی یک شیء ملموس به قصد ممانعت از انجام تحقیقات فدرال مجرم شناخته شده است و باید شش ماه به زندان برود.

سقوط عمدی هواپیما در ویدیوی یوتوب

پرواز جیکوب روز 24 نوامبر 2021 در شهرستان سانتا باربارای کالیفرنیا انجام شد و او در جریان آن با چتر نجات خود همراه با یک دوربین فیلمبرداری و مونوپاد از هواپیما خارج شد. پس از فرود، جیکوب به محل سقوط هواپیما در جنگل ملی »لوس پادرس» رفت تا دوربین‌های خود را بردارد. او دو روز بعد، سقوط هواپیمای خود را به اطلاع «هیئت ملی ایمنی حمل‌ونقل» (NTSB) آمریکا رساند، اما مدعی شد که سقوط به‌صورت اتفاقی رخ داده است.

NTSB پس از این گزارش تحقیقات خود را آغاز کرد و به جیکوب اطلاع داد که باید لاشه هواپیما را برای انجام تحقیقات بیشتر حفظ کند. اما او با هلی‌کوپتر به صحنه سقوط هواپیما برگشت و لاشه آن را به یک فرودگاه محلی برد. در آنجا هواپیما قطعه‌قطعه و در سطل زباله‌های مختلف انداخته شد. در همین زمان، او در پاسخ به سؤالات بازرسان دولت به دروغ به آن‌ها گفت که از وضعیت بقایای هواپیما مطلع نیست.

هرچند در گزارش قبلی گفته شده بود که جیکوب ممکن است با مجازات‌هایی از جمله حداکثر 20 سال زندان و 250 هزار دلار جریمه روبرو شود، اما او اکنون فقط به شش ماه زندان محکوم شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی