ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

برخورد حراست با کارکنان مرکز توسعه کارآفرینی فناورانه نوپا در اصفهان: نباید ۸ شب کار کنید

آیا زمان تغییر رفتار با کارآفرینان نرسیده است؟

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۷ مهر ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

مرکز توسعه کارآفرینی فناورانه نوپا در اصفهان در هفته گذشته با برخورد نیروهای حراست این مجتمع روبه‌رو شد. این افراد ضمن مخالفت با فعالیت جوانان در این مرکز در ساعت ۸ شب، خواستار تعطیلی مرکز شدند و اجازه خروج جوانان حاضر در مرکز را ندادند. این موضوع با آمدن پلیس و نیروهای یگان ویژه و همچنین حضور والدین فعالین در این مرکز ادامه یافت و درنهایت بعد از ایجاد تنش‌های متعدد، با صحبت‌های طرفین به اتمام رسید.

مرکز توسعه کارآفرینی فناورانه نوپای دانشگاه آزاد در مجتمع اداری امیرکبیر اصفهان قرار دارد. بنابر شنیده‌های دیجیاتو، تا پیش از تغییر مدیریت اجرایی این مجتمع اداری، مشکلی برای ساعت کاری مرکز فناورانه نوپا وجود نداشت، اما همه‌چیز پس از این تغییر به‌یک‌باره عوض شد و مخالفت‌هایی با ماهیت این مرکز شکل گرفت. این درحالی است که طبق پیگیری‌های دیجیاتو، دانشگاه آزاد با این مجتمع اداری در اصفهان به توافق رسیده تا در روزهای عادی و تعطیل، مرکز فناورانه نوپا از 8 صبح تا 8 شب در دسترس تیم‌ها باشد تا بتوانند به کار روی پروژه‌هایشان ادامه دهند.

اعضای مرکز فناورانه نوپا از هفته گذشته خود را برای دیدار با افراد مختلف ازجمله ریاست دانشگاه آزاد اسلامی آماده می‌کردند؛ موضوعی که سرآغاز تنش و دردسر برای کارآفرینان شد. یک منبع آگاه درباره این ماجرا به دیجیاتو گفت پنجشنبه، سیزدهم مهرماه، هنگام آماده‌سازی فضا برای میزبانی از رئیس دانشگاه آزاد، نگهبان مجموعه امیرکبیر وارد مرکز شد و بدون اعلام دلیل به مسئولان اجرایی، مستقیماً اقدام به بیرون کردن اعضا کرد. این اقدام به درگیری و نزاع لفظی نیز منجر شد. ممانعت از خروج کارکنان مرکز کارآفرینی فناورانه نوپا و حضور والدین برخی از کارکنان نیز به شدت ماجرا افزود.

طبق شنیده‌های دیجیاتو، با وجود تلاش‌های مأموران نیروی انتظامی برای رفع مسالمت‌آمیز این ماجرا و تماس‌های مکرر از سوی مسئولان دانشگاه آزاد، حراست این مجموعه باز‌هم با خروج این افراد مخالفت می‌کرد. ظاهراً درنهایت با گفت‌وگو بین مدیر مرکز و مدیر حراست، این مسئله به‌طور موقت رفع شده است. قرار است جلسه‌ای برای حل این اختلاف نیز به زودی تشکیل شود.

اتفاقی که در مرکز کارآفرینی فناورانه نوپا در اصفهان رخ داده، سؤالات بسیاری را در ذهن کارآفرینان و فعالین این حوزه به‌وجود می‌آورد؛ آن‌هم در شرایطی که اصفهان طی هفته گذشته شاهد برگزاری رویدادهای مهمی ازجمله جایزه بین‌المللی مصطفی و نمایشگاه ملی فناوری و نوآوری فن‌نما بوده است. چندی پیش کارخانه نوآوری آزادی هم با مشکل مشابهی در رابطه با محدودیت ساعت کارکرد افراد مواجه شده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • molavy
  molavy | ۱۸ مهر ۱۴۰۲

  اگر قراداد تا ۸ شب بوده ، خوب حراست کارش همینه دیگه

 • noisymind
  noisymind | ۱۷ مهر ۱۴۰۲

  کلا وقتی جو کشور امنیتی و حراستی باشه همین میشه! یعنی اینکه کلی دانشمند و دکتر و مهندس راجع به چیزی تحقیق کردن و نظر میدن بعد به خاطر امنیتی کردم موضوع یک حراستی دیپلمه یا کمتر! میاد نمیذاره اون طرح اجرا بشه!! و این ماجرا در کل کشور ادامه داره.

 • DeathBringer 19
  DeathBringer 19 | ۱۷ مهر ۱۴۰۲

  واقعا مشکلش چی بوده آخه؟

مطالب پیشنهادی