ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

محدودیت حضور در بخش‌هایی از کارخانه نوآوری: زنان تا ساعت 20، مردان تا ساعت 24

دسترسی به فضای کاری زاویه تا پیش از این 24 ساعته بود، اما اکنون برای خانم‌ها تا 8 شب و آقایان تا 12 شب است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۹

امکان دسترسی 24 ساعته به فضای کاری اشتراکی زاویه دیگر وجود ندارد. براساس شنیده‌های دیجیاتو، حراست کارخانه نوآوری آزادی به برخی از استارتاپ‌ها اعلام کرده است که پایان ساعت کاری این مجموعه برای زنان ساعت 8 شب و برای مردان ساعت 12 شب است.

از سوی دیگر شنیده‌های دیجیاتو حکایت از این دارد که این موضوع صرفاً مربوط به زاویه نیست، بلکه حراست کارخانه نوآوری آزادی با برخی از استارتاپ‌های مستقر در این مجموعه تماس گرفته و اعلام کرده است طبق قوانین جدید، خانم‌ها باید هشت شب تعطیل شوند. همچنین تأکید شده که آقایان نیز پس از 12 شب نمی‌توانند در مجموعه حضور داشته باشند.

تا همین یکی دو روز قبل امکان دسترسی 24 ساعته به فضای کاری اشتراکی زاویه یکی از مزایای آن بود، اما اکنون این فرصت از کسب‌وکارها و استارتاپ‌ها گرفته شده است. اما اگر امروز به وبسایت زاویه سری بزنید، خواهید دید که «دسترسی 24 ساعته» از فهرست امکانات این مجموعه حذف شده است.

براساس پیگیری‌های دیجیاتو، این موضوع هنوز به همه مجموعه‌های مستقر در این کارخانه نوآوری ابلاغ رسمی نشده است، اما احتمال می‌رود به‌زودی به تمامی شرکت‌ها به‌طور رسمی اعلام شود.

آنطور که منابع آگاه در کارخانه نوآوری آزادی به دیجیاتو گفتند، به آنها اعلام شده این موضوع «موقتی» خواهد بود و دلیل آن نیز امنیت کارخانه و «تبدیل نشدن شرکت‌ها به خوابگاه» عنوان شده است.

برخی استارتاپ‌ها در همین رابطه به دیجیاتو گفتند بعضا دارای تعامل و روابط بین‌المللی هستند و نیاز به حضور در دفتر کار خود در هر ساعت از شبانه روز دارند. از سوی دیگر کاربران توییتر اعتقاد دارند این تبعیض جنسیتی در ساعت عبور و مرور، ناعادلانه است. اینکه یک مبلغ اجاره از همه گرفته می‌شود، اما زنان حق استفاده کمتری از دفتر کار خود دارند.

همچنین به طور مثال متأهلین که با همدیگر در فضای کاری اشتراکی زاویه مشغول به کار هستند دچار مشکلاتی برای پایان کار و بازگشت به خانه می‌شوند.

گفتنی است حراست کارخانه نوآوری طی ماه‌های گذشته در شمالی این مجموعه را نیز بسته است و تمامی عبور مرورها از در جنوبی و با تحت نظارت مضاعف حراست صورت می‌گیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • A.Ramouz
    A.Ramouz | ۲۴ مرداد ۱۴۰۲

    به نظر میاد بجایی برسیم زن ها حق نداشته باشن به جنین مذکر حامله بشن !

مطالب پیشنهادی