ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

حرکت اول: بازدهی سرمایه‌گذاری روی جاجیگا بیشتر از بازدهی بیت کوین و سکه بود

بازوی سرمایه‌گذاری خطرپذیر همراه اول، مقایسه جالبی از بازده سرمایه‌گذاری در حوزه نوآوری با بازارهای موازی داشته است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۸ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

حرکت اول در سال 1402 از جمع سهامداران جاجیگا خارج شد. بنابر اعلام این شرکت، بازدهی سرمایه‌گذاری روی جاجیگا از بازدهی روی بیت کوین و سکه بیشتر بوده است.

حرکت اول با انتشار پستی در لینکدین، بازدهی سرمایه‌گذاری روی پلتفرم «جاجیگا» را با دیگر بازارهای مالی مقایسه کرد. بنابر اعلام این هلدینگ، سرمایه‌گذاری روی جاجیگا بازدهی بیشتری از بیت کوین، بورس، سکه و دلار داشته است.

حرکت اول بازدهی جاجیگا

بازه دقیق این نمودار مشخص نیست، اما حرکت اول بازه زمانی آن را برای یک دوره سه‌ساله، از زمان ورود حرکت اول در سال 1399 تا خروج آن در اوایل 1402 از جاجیگا عنوان کرده است. این درحالی است که در آذرماه سال جاری خبر خروج «حرکت اول» از استارتاپ «جاجیگا» منتشر و اعلام شد که مالکیت این پلتفرم به بنیان‌گذاران برگشته است.

اگر فرض کنیم داده‌های مقایسه‌ای مربوط به مهر 1399 تا مهر 1402 باشد، بازدهی جاجیگا بیش از 200 درصد است؛ البته این تنها یک فرض است که شاید داده‌های آن با نمودار منتشرشده مطابقت زیادی داشته باشد، اما مدیران این پلتفرم باید بازدهی قطعی و صحیح را اعلام کنند.

حرکت اول از این بازدهی به‌عنوان جذابیت مادی سرمایه‌گذاری خطرپذیر در حوزه نوآوری یاد کرده است:

«سرمایه‌گذاری در حوزه نوآوری، جدا از جذابیت‌های مادی، مسیری پرچالش، اما سرشار از سرزندگی دارد. کمک به رشد و توسعه، کارآفرینی، بهبود کیفیت زندگی کاربران و… می‌تواند از دلایل حال خوب یک سرمایه‌گذار خطرپذیر در کنار تمامی ریسک‌های پیش روی او باشد. امیدواریم به‌اشتراک‌گذاری تجارب موفق در این حوزه، مسیر را برای ورود بازیگران جدید هموار کند.»

دی‌ماه امسال، «بابک سهرابی»، هم‌بنیان‌گذار جاجیگا، از خروج حرکت اول (به‌عنوان سرمایه‌گذار) از این استارتاپ خبر داد. او با بیان اینکه کلیه سهام جاجیگا به بنیان‌گذاران آن بازگشته است، اظهار داشت که حرکت اول خروج خود را یک خروج موفق می‌داند.

گفتنی است جاجیگا یک پلتفرم رزرو آنلاین اقامتگاه است که حرکت اول 20 درصد از سهام آن را در سال 1398 خرید و در سال 1402 به‌طور کامل از سهامداری آن خارج شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی