ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

وزیر ارتباطات
فناوری ایران

وزیر ارتباطات در دفاع از دیجی‌کالا: این‌ها سرمایه‌های کشور هستند؛ باید آستانه تحمل را بالا ببریم

اگر تخلفی هم صورت گرفته باشد، باید متناسب با این تخلف تصمیم‌گیری شود که فضای اقتصاد دیجیتال کشور، فضای ناامنی نشود.

پریسا سلامتی
نوشته شده توسط پریسا سلامتی | ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

وزیر ارتباطات در واکنش به اعلام جرم و دستگیری مدیرعامل دیجی‌کالا، اعلام کرد که اگرچه نباید چشم روی تخلف بست، اما به‌هرحال شرکت‌هایی مانند دیجی‌کالا از سرمایه‌های کشور هستند و باید آستانه تحمل را در مقابل این سرمایه‌ها بالا ببریم.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات، به خلأ قوانین در این حوزه اشاره کرد و افزود: «در خلأ قوانین برای فعالیت این پلتفرم‌ها، توصیه من این است که ضمن برخورد با هرگونه تخلف، با صبر و حوصله بیشتری با سکوهای داخلی برخورد شود.»

او ضمن اشاره به این موضوع که حوزه فروش، متولیان خاص خودش دارد و این مورد در دایره مسئولیت وزارت ارتباطات نیست، گفت: «درست است که امروزه همه‌چیز دیجیتال شده، اما همه موارد هم در دستور کار وزارت ارتباطات نیست؛ اما به‌هرصورت، شورای عالی فضای مجازی باید تعیین ضوابط فعالیت این پلتفرم را انجام دهد. در این رابطه، مطلع هستم که طرحی در دست اجراست که به‌زودی به صحن عالی فضای مجازی می‌آید و برای این موارد تعیین تکلیف می‌کند.»

زارع‌پور با اشاره به این دغدغه همیشگی که در جریان‌هایی مثل اتفاق اخیر، بالاخره میزان مسئولیت پلتفرم‌ها چقدر است؟ گفت: «در همین اتفاق اخیر ما یک تولیدکننده محتوا و یک سکو فروشنده کالا داریم که باید مسئولیت‌های آنان از هم جدا باشد، اما قوانینی شفاف برای این حوزه وجود ندارد که ما از مجلس تقاضا داریم در این حوزه هم ورود کرده و برای موضوعات تعیین تکلیف کند.»

او ادامه داد: «اما درحال‌حاضر توصیه ما این است که کاری نکنیم که این سرمایه‌های کشور که ما را از حضور سکوهای بیگانه در کشور بی‌نیاز کرده‌اند، ناامید شوند. البته به این معنی نیست که چشم بر تخلف‌ها ببندیم، اما باید مشخص شود که میزان تخلف سکو و بارگذاری‌کننده محتوا چقدر است.»

وزیر ارتباطات ضمن اشاره به اختلاف نظر موجود در مورد حواشی به‌وجود آمده، گفت: «اگر تخلفی هم صورت گرفته باشد، باید متناسب با این تخلف تصمیم‌گیری شود که فضای اقتصاد دیجیتال کشور، فضای ناامنی نشود. درهرصورت، ضمن پایبندی به قانون، نظر ما این است که باید حمایت‌ها از سکوهای داخلی کشور بیشتر شود.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • itookan
    itookan | ۲۶ بهمن ۱۴۰۲

    چه عجب این سیب زمینی یه حرفی زد

مطالب پیشنهادی