ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

عذرخواهی «دیوار» برای گزارش نادرست IP؛ به آسیب‌دیدگان غرامت داده می‌شود

خطای نرم‌افزاری «دیوار» در استعلام‌های قضایی، منجر به بازداشت چهار شبانه‌روزی یک شهروند به اشتباه شده است.

الیاس براهویی نژاد
نوشته شده توسط الیاس براهویی نژاد | ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۱:۰۰

با بروز یک خطای نرم‌افزاری در پلتفرم «دیوار»، به برخی استعلام‌های قضایی پاسخ‌های اشتباهی داده شده است. یک مورد از این استعلام‌ها در ارتباط با پرونده کلاهبرداری ارز دیجیتال، باعث شده شهروندی ۴ شبانه‌روز بازداشت شود. دیوار با پذیرش مسئولیت این اتفاق و عذرخواهی از کاربرانش، گفته به آسیب‌دیدگان به‌ازای هر روز بازداشت ۱۰ میلیون تومان غرامت پرداخت می‌کند.

دیوار می‌گوید به‌دلیل خطای نرم‌افزاری، در پاسخ به تعدادی از استعلام‌های قضایی نشانی اینترنتی (IP) نادرستی گزارش کرده است. به‌ویژه در خطایی مربوط به پرونده‌ کلاهبرداری ارز دیجیتال این اتفاق باعث بازداشت اشتباهی یکی از شهروندان به مدت چهار شبانه‌روز شده است. دیوار می‌گوید پس از اینکه پلیس فتا و دادسرای جرائم رایانه‌ای این خطا را پیدا کردند، این پلتفرم بلافاصله مشکل را شناسایی و برطرف کرده و ضمن دلجویی از فرد آسیب‌دیده به او غرامت پرداخت کرده است.

دیوار توضیح داد احتمال دارد از تیر ۱۴۰۲ تا اردیبهشت ۱۴۰۳ افراد دیگری نیز به دلیل این خطا دچار مشکل شده باشند. این شرکت گفت مسئولیت این «خطای فاحش» را برعهده می‌گیرد و از همه افراد آسیب‌دیده احتمالی خواست تا ۳۱ مرداد ۱۴۰۳، با شماره ۷۹۴۵۸۵۷۰-۰۲۱ تماس بگیرند و مشکلشان را اعلام کنند یا مشخصات و مستنداتشان را به آدرس ایمیل legal@divar.ir ارسال کنند تا اقدامات لازم برای جبران خسارت انجام شود.

دیوار با بیان اینکه «بی‌تردید آسیب‌های واردشده به افراد به‌شکل مادی قابل‌جبران نیست.» اعلام کرده برای هر روز بازداشت اشتباه، مبلغ ۱۰ میلیون تومان به‌عنوان غرامت پرداخت خواهد کرد. این شرکت همچنین تیمی ویژه برای پیگیری جامع ماجرا تشکیل داده تا افراد آسیب‌دیده احتمالی را شناسایی و خسارتشان را جبران کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی