ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

همراه اول در یک ماه بیش از 4 هزار میلیارد تومان درآمد شناسایی کرد

درآمد همراه اول در مقایسه با مدت مشابه سال 1401، رشد بیش از 50 درصدی داشته است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۶ آذر ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۰

اپراتور همراه اول در ماه آبان به درآمد 4100 میلیارد تومانی دست یافت. بخش اعظم این درآمد ناشی از کارکرد مشترکین دائمی و اعتباری این اپراتور است.

همراه اول که سهام آن در بورس معامله می‌شود، طبق روال این سازمان نسبت به درآمد آبان‌ماه خود شفاف‌سازی کرده است. صورت مالی یک‌ماهه این اپراتور روی کدال نشان می‌دهد که همراه اول در ماهی که گذشت، 4115 میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده است. این رقم نسبت به مهرماه امسال افزایش داشته، اما همچنان کمتر از رکوردی است که این اپراتور در سال 1402 به ثبت رسانده است.

درآمد این اپراتور طی یک ماه گذشته از کارکرد مشترکین اعتباری و دائمی نزدیک به 3800 میلیارد تومان بوده؛ رقمی که از سرویس‌های ارتباطی شامل مکالمه، پیامک، اینترنت و پیامک انبوه حاصل شده است.

درآمد آبان همراه اول

7 درصد از درآمد آبان‌ماه همراه اول از استفاده از امکانات شبکه توسط سایر شرکت‌های تلفن همراه حاصل شده که چیزی در حدود 300 میلیارد تومان است. فروش خطوط جدید تلفن همراه نیز درآمدی 15 میلیارد تومانی برای این اپراتور داشته. درآمد دفاتر خدماتی، آوای انتظار، هواداری و… نیز نزدیک 28 میلیارد تومان گزارش شده است.

این اپراتور از ابتدای سال تاکنون بیش از 31 هزار میلیارد تومان درآمد داشته است. در صورت ادامه روند فعلی طی 4 ماه پایانی سال، همراه اول موفق به ثبت رکورد درآمد جدیدی برای یک سال خواهد شد و درآمد این شرکت از 40 هزار میلیارد تومان عبور خواهد کرد.

گفتنی است درآمد همراه اول در آبان‌ماه 1402 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، بیش از 57 درصد رشد را نشان می‌دهد. شرکت ارتباطات سیار ایران در آبان‌ماه سال 1401 نزدیک به 2600 میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده بود. در آن زمان فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ ضربه بزرگی به اپراتورهای اینترنتی و درآمد آن‌ها وارد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
 • Rezahan
  Rezahan | ۶ آذر ۱۴۰۲

  هرچی بی کیفیت تر و گرون تر
  باز هم مردم میخرن
  چرا درامدشون بالا نره؟
  دشمن ایران و ایرانی خود ایرانیا هست

مطالب پیشنهادی