ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

توضیحات شرکت ارتباطات زیرساخت درباره اختلال اینترنت در بامداد امروز: جهت ارتقای ظرفیت شبکه زیرساخت بود

نت بلاکس در بامداد امروز، خبر از اختلال گسترده در اینترنت ایران داد.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۴:۱۰

صبح امروز نت‌بلاکس‌‌ گزارش داد برای دومین شب متوالی و از ساعت یک بامداد، ‎اختلال در دسترسی به ‎اینترنت در ایران ثبت شده است. حال شرکت ارتباطات زیرساخت با ارائه توضیحاتی، علت اختلال‌ها را ارتقای ظرفیت شبکه زیرساخت عنوان کرده است.

در پی بروز اختلال در شبکه ارتباطی در ساعات بامداد امروز و دیروز، شرکت ارتباطات زیرساخت، به عنوان واردکننده انحصاری اینترنت در کشور، طی توضیحاتی به مهر اعلام کرد: «به‌منظور ارتقا و توسعه ظرفیت شبکه ارتباطات زیرساخت و براساس نیازسنجی و طراحی‌های انجام‌شده قبلی، تجهیزات موردنیاز تأمین شده و از چند روز گذشته مراحل جایگزینی و ارتقای تجهیزات آغاز شده است.»

شرکت ارتباطات زیرساخت تأکید کرد این کار براساس فرایند رایج و مصوب بوده و تغییرات در ساعات کم ترافیک شبانه‌روز (اکثراً بامداد) در قالب «down time» فنی انجام می‌شود. همچنین قبل از شروع عملیات اجرایی، اطلاع‌رسانی لازم با اپراتورها و ذی‌نفعان انجام شده است.

این شرکت همچنین اذعان داشت: «دان تایم شبکه ارتباطی زیرساخت در بامداد روزهای یکشنبه و دوشنبه در بعضی از مراکز انجام شده است و با توجه به تعدد مراکز و گستردگی شبکه ارتباطی شرکت ارتباطات زیرساخت، این تغییرات به‌صورت مرکز به مرکز و طی چندین روز انجام می‌شود.»

گفتنی است ساعات ابتدایی امروز، بیستم شهریور 1402، نت‌بلاکس با انتشار نموداری از وضعیت شبکه اینترنت در کشور اعلام کرد افت اتصال به اینترنت به سطح 71 درصد حد معمول خود رسیده است.

نت بلاکس اختلال اینترنت شهریور 1402

این اختلال از ساعت یک بامداد آغاز شده و در بامداد یکشنبه، 19شهریور ماه نیز با شدت کمتری،‌ وجود داشت.

اختلال بامداد امروز، حدود نیم ساعت به‌طول انجامید و برای دقایقی اینترنت بین‌الملل با مشکل شدیدی مواجه شد به طوری که بسیاری از وب‌سایت‌های جهانی در دسترس کاربران داخل کشور نبود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی