ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

همکاری اتاق بازرگانی ایران با نصر تهران در برگزاری الکامپ؛ تعویق زمان ممکن نبود

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در نشست خبری برگزاری «الکامپ» اعلام کرد ۵۰۰ شرکت خصوصی و استارتاپ در این نمایشگاه شرکت می‌کنند.

الیاس براهویی نژاد
نوشته شده توسط الیاس براهویی نژاد | ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۷:۴۶

در نشست خبری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با موضوع برگزاری بیست‌وهفتمین دوره نمایشگاه «الکامپ»، «سادینا آبائی»، رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی ایران، از همکاری این نهاد با نصر تهران در نمایشگاه الکامپ خبر داد.

به گزارش دیجیاتو، آبائی گفت: «یکی از فرآیندهایی که در این دوره سازمان نصر شکل گرفته، همراهی با اتاق بازرگانی است. چون منابع ما محدود است اگر این هم‌افزایی‌ها شکل بگیرد اتفاقات بسیار بهتری رقم می‌خورد. یکی از اتفاقات خوب این دوره، همراهی اتاق بازرگانی با سازمان نصر در الکامپ بیست‌وهفتم است.»

او درباره نحوه این همکاری افزود: «ما می‌خواهیم ارتباط بین صنف و سایر بخش‌های بازار را تقویت کنیم. از یک سو، صنعت به حضور فناورانه شرکت‌های عضو نصر نیاز دارد و الکامپ می‌تواند این را رقم بزند. از سوی دیگر، اولین‌ جایی که بتواند سرمایه‌گذاری خارجی را خوب رصد کند، اتاق بازرگانی است و ما این ظرفیت‌ها را در این دوره در اختیار صنف خود قرار می‌دهیم.»

به گفته آبائی، اعضای ۲۰ کمیسیون اتاق بازرگانی طی سه روز در الکامپ بیست‌وهفتم حاضر می‌شوند تا اعضای صنف بتوانند از ظرفیت شبکه‌سازی با این اعضا استفاده کنند. 

دوراهی برگزارنشدن نمایشگاه در سال ۱۴۰۳ یا برگزاری آن بلافاصله بعد از انتخابات

«رضا حیدری»، عضو هیئت‌مدیره نصر تهران و دبیر الکامپ ۱۴۰۳، بخش‌های «الکام‌استارز»، «الکام‌پیچ»، «تینواستارز»، «توان‌تک»، «الکام‌تاکز» و «الکام‌اینشورتک» را از اصلی‌ترین بخش‌های جانبی الکامپ امسال برشمرد. همچنین در نمایشگاه امسال ۹ پارک علم‌وفناوری کشور حضور خواهند داشت. علاوه‌براین، ۵۰۰ شرکت خصوصی و استارتاپی در الکامپ حضور دارند. 

«محمد ثروتی»، مدیراجرایی این نمایشگاه، در پاسخ به انتقادها درباره زمان برگزاری الکامپ ۱۴۰۳ گفت: «اگر قرار بود بود الکامپ را به‌خاطر انتخابات به تعویق بیندازیم، تا سال بعد به تأخیر می‌افتاد. باید بین برگزارنشدن نمایشگاه در سال ۱۴۰۳ و برگزاری آن در این تاریخ دست به انتخاب می‌زدیم.»

بازگشت الکام‌استارز پس از ۴ سال

«آرش برهمند»، مدیر الکام‌استارز، با یادآوری بازگشت این بخش به الکامپ پس از یک وقفه چهارساله، گفت کانترهای استارتاپی هم امسال به الکامپ برگشته‌اند. الکام‌استارز امسال با حدود صد تیم همکاری می‌کند. 

برهمند تصریح کرد: «الکام‌استارز در وهله اول یک رویداد انگیزشی و آموزشی است و هدفش این نیست که استارتاپ بزرگی از آن بیرون بیاید. اگر هم چنین اتفاقی افتاده از سر تصادف است.»

نقش محوری زنان و غیرتهرانی‌ها در الکام‌پیچ

مهدی نیازی، مدیر الکام‌پیچ

«مهدی نیازی»، مدیر بخش «الکام‌پیچ» این نمایشگاه، از قرار گرفتن فضایی مشابه فضای ارائه به سرمایه‌گذاران در این بخش خبر داد. او افزود: «سؤالات و معیارهایی برای پذیرش این ایده‌ها در نظر گرفته شده است. امسال دو محور اصلی در الکام‌پیچ داریم. یکی فعالیت خارج از مرکز است که برای استارتاپ‌ها و تیم‌های خارج از تهران این ظرفیت ویژه را در نظر گرفته‌ایم تا بتوانند حضور پررنگ‌تری داشته باشند. محور دیگر، حضور بانوان روی استیج است.»

ثبت‌نام الکام‌پیچ تا دوم تیر ادامه دارد و حدود ۷۰ تیم که شامل تیم‌های تینواستارز هم می‌شود، به روی استیج خواهند رفت. 

به گفته نیازی، عمده فعالیت مدیریت الکام‌پیچ خارج از تهران انجام می‌شود و علاوه‌برآن، تیم‌های بیشتری نسبت به دوره‌های قبل از استان‌های دیگر دعوت شده‌اند. در زمان برگزاری این رویداد، داوران به ارزیابی تیم‌های استارتاپی می‌پردازند. استارتاپ‌های برتر نیز هدایایی دریافت می‌کنند. 

فضای الکامپ برای حضور معلولان متناسب‌سازی می‌شود

«آنت میناسیان»، مدیرعامل مجتمع آموزشی نیکوکاری «رعد»، درباره ایده بخش «توان‌تک» توضیح داد: «ایده توان‌تک پرداختن به این موضوع است که تکنولوژی و دنیای فناوری چه تأثیری بر زندگی معلولان دارد.» 

او از کسب‌وکارهایی که به دسترسی‌پذیرکردن خدماتشان پرداخته‌اند و کسب‌وکارهایی که چنین قابلیت‌هایی ندارند، خواست برای دریافت مشاوره و ایده به غرفه توان‌تک سر بزنند. 

او با اشاره به آمار جهانی ۱۰ تا ۱۵ درصدی جمعیت معلولان، ابراز امیدواری کرد که فضای فیزیکی الکامپ برای حضور معلولان متناسب‌سازی شود. 

تینواستارز آنلاین هم برگزار می‌شود

«مشکات اسدی»، مدیر بخش تینواستارز الکامپ، با اشاره به حضور تینواستارز در الکامپ از سال ۱۳۹۸، گفت: «تینواستارز از روز اول با مسئولیت اجتماعی افراد شکل گرفته و رشد کرده است. در تینواستارز ۱۴۰۳ هم منتورها و داورها در راستای مسئولیت اجتماعی‌شان فعالیت می‌کنند.»

او درباره فرآیند پذیرش تیم‌ها در این رویداد گفت: «ایده‌های دانش‌آموزی به محض ثبت‌نام نمی‌توانند در غرفه‌ها حاضر شوند و باید یک فرآیند منتورینگ حداقل یک‌ماهه را بگذرانند و درحال‌حاضر ۲۰ تیم اعلام آمادگی کرده‌اند که از پنجم تیر فرآیند منتورینگ فشرده آن‌ها برگزار می‌شود. حدود ۳۵ منتور و داور در این فرآیند درگیر همراهی با این تیم‌ها هستند.»

به گفته اسدی، تینواستارز امسال به‌صورت آنلاین نیز برگزار می‌شود. 

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی