ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

گروه کوبل با دانشگاه علوم پزشکی ایران تفاهم‌نامه امضا کرد

تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه علوم پزشکی ایران و گروه کوبل، با هدف تقویت ارتباط مؤثر میان صنعت و دانشگاه به مدت دو سال منعقد شد.

سوره پوراشرف
نوشته شده توسط سوره پوراشرف | ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۲:۵۶

گروه کوبل، یک گروه دارویی خصوصی، با دانشگاه علوم پزشکی ایران تفاهم‌نامه علمی و تحقیقاتی در جهت حمایت از تولید علم توسط پژوهشگران جوان جامعه، با حضور «عبدالرضا پازوکی»، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، «امیر هاشمی مشکینی»، مدیرعامل کوبل دارو و «امیر رضویان»، مدیرعامل داروسازی عبیدی، منعقد کرد.

اقداماتی جهت تبیین دانش فنی پروژه‌های تحقیقاتی کاربردی مورد توافق طرفین، ازجمله حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلی با موضوعات کاربردی در مقطع دکترای حرفه‌ای و تخصصی داروسازی، برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک کوتاه‌مدت و سمینارهای تخصصی تنها بخشی از سرفصل‌های این تفاهم‌نامه را تشکیل می‌دهند. همچنین انجام بازدیدهای علمی متقابل، استفاده از کتابخانه و دسترسی به منابع و محتواهای علمی طرفین و نیز معرفی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مستعد و علاقه‌مند جهت کسب تجربه عملی در صنعت نیز در دستور کار این توافق قرار دارد.

پازوکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، در رابطه با این تفاهم‌نامه گفت: «امروزه در دانشگاه‌های نسل 3 و نسل 4 توجه ویژه‌ای به ارتباط بین صنعت و دانشگاه می‌شود. ما نیز در دانشگاه علوم پزشکی ایران امیدواریم این همکاری با داروسازی دکتر عبیدی و شرکت کوبل دارو باعث ارتقای سطح علمی و فنی برای طرفین شود و گامی مهم در راستای توانمندسازی دانشجویان داروسازی برای جذب مؤثر به محیط‌های صنعتی این رشته باشد.»

هاشمی مشکینی، مدیرعامل شرکت کوبل دارو نیز بیان کرد: «همکاری‌های شرکت‌های دارویی با دانشگاه موجب تقویت پویایی و نگاه علمی در آن‌ها و نیز توسعه نیروی انسانی توانمند برای پیشبرد اهداف نظام سلامت خواهد شد. درعین‌حال، انتقال تجربه همکاری با شرکت‌های بزرگ بین‌المللی در حوزه داروسازی به دانشجویان و محققین دانشگاهی، مسیر را برای تمرکز بیشتر آن‌ها بر پروژه‌های پژوهشی کاربردی برای حل مشکلات میان‌مدت و بلندمدت صنعت هموارتر خواهد کرد.»

داروسازی دکتر عبیدی نخستین داروسازی ایران است که با بیش از 77 سال سابقه درخشان، میراث‌دار کیفیت و نوآوری در صنعت داروسازی کشور محسوب می‌شود. داروسازی دکتر عبیدی به‌عنوان عضوی از گروه کوبل، با رعایت دقیق عوامل مؤثر بر کیفیت دارو و ارائه راهکارهای درمانی موردنیاز برای ارتقای سطح سلامتی جامعه، همواره و در هر شرایطی در کنار همه ایرانیان بوده و خواهد بود.

شرکت کوبل دارو بیش از 20 سال است که با هدف تأمین داروهای موردنیاز بیماران کشور درزمینه تولید، واردات، ثبت، بازاریابی و پخش انواع داروها فعالیت دارد؛ تمرکز اصلی این شرکت بر داروهای تخصصی ازجمله: قلبی-عروقی، دیابت، شیمی‌درمانی، پرتو‌نگاری، تنفسی، گوارشی، کلیوی، آنتی‌بیوتیک، مغز و اعصاب، ضددرد و واکسن است. همچنین کوبل دارو به‌عنوان عضوی از گروه کوبل، با کسب توانایی و صلاحیت لازم موفق شده است امتیاز تولید داروهای تخصصی در ایران را از شرکت‌های معتبر بین‌المللی دریافت کند و آن‌ها را به تولید برساند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی