ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وزیر گردشگری: در مورد اعطای اینترنت بدون فیلتر به گردشگران یک اقناع عمومی صورت گرفته است

ضرغامی اعتقاد دارد تا زمانی که پلتفرم‌های داخلی عمومیت پیدا نکرده‌اند، باید اینترنت بدون فیلتر در اختیار گردشگران قرار گیرد.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۴:۴۵

وزیر گردشگری تأکید دارد باید حداقل خدمات گردشگری به گردشگران داده شود و سیم‌کارت بدون فیلتر یکی از همین خدمات حداقلی است. ضرغامی همچنین اعتقاد دارد این موضوع جاافتاده و یک اقناع عمومی نیز درباره آن صورت گرفته است.

ارائه سیم‌کارت بدون فیلتر ویژه گردشگران یکی دیگر از جلوه‌های اینترنت طبقاتی است که از سوی دولت سیزدهم و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیگیری می‌شود. در همین راستا، «عزت‌الله ضرغامی» در گفت‌وگو با برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو به آخرین وضعیت ارائه اینترنت بدون فیلتر برای گردشگران خارجی اشاره کرد و گفت: 

«در این مورد ما استدلال داریم و معتقدیم که باید حداقل خدمات گردشگری به گردشگران داده شود و فقط هم بحث سیم‌کارت بدون فیلتر نیست. به نظر بنده، این موضوع جاافتاده است و افرادی هم که نظرات کارشناسی دارند، این را پذیرفته‌اند. همچنین کمیسیون‌هایی مسئول رسیدگی به این موضوعات هستند که ما در این کمیسیون‌ها شرکت کردیم و توضیح دادیم.»

او با تصور بر اینکه یک اقناع عمومی برای ارائه اینترنت بدون فیلتر به گردشگران خارجی در ایران صورت گرفته است، اظهار داشت کسانی که این خدمات را در داخل کشور به گردشگران خارجی ارائه می‌دهند، باید بتوانند تا زمانی که سکوهای (پلتفرم) داخلی عمومیت پیدا کنند، این خدمات را ادامه دهند: «چون نباید گردشگری ما دچار مخاطره شود.»

ضرغامی در آخر اعلام کرد که درحال پیگیری هستند تا این کار انجام شود. او ابراز امیدواری کرد که به‌زودی ارائه سیم‌کارت بدون فیلتر به گردشگران محقق شود.

ارائه سیم‌کارت خاص برای توریست‌ها جهت استفاده بهتر از فضای مجازی در سفر به ایران برای اولین‌بار اسفندماه سال گذشته از زبان وزیر ارتباطات مطرح شد؛ موضوعی که وزیر گردشگری اعلام کرد توسط او پیشنهاد شده و پیگیر آن است؛ چرا که به باور ضرغامی، ارتباطات بین‌الملل مثل نان شب و هوا برای گردشگر بین‌المللی واجب است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • samanparsi
    samanparsi | ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

    عمه ایشون قانع شده شاید

مطالب پیشنهادی