ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

رگولاتوری: شرط افزایش تعرفه اینترنت، پذیرش شاخص‌های توسعه‌ای از سوی اپراتورهاست

به گفته لاجوردی اپراتورها باید شاخص‌های تعیین شده همچون افزایش سرعت، کاهش پکت لاست، توسعه 5G، میزان پوشش شهری و... را محقق کنند.

تحریریه دیجیاتو
نوشته شده توسط تحریریه دیجیاتو | ۵ دی ۱۴۰۲ | ۱۳:۱۴

بنابر اعلام رئیس رگولاتوری شرط افزایش تعرفه اینترنت این است که اپراتورها بتوانند شاخص‌های توسعه‌ای و ارتقای کیفیت شبکه را محقق سازند.

«امیر محمدزاده لاجوردی»، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات در حاشیه نمایشگاه تلکام اعلام کرد افزایش تعرفه‌ها همیشه مطالبه اپراتورها بوده و هست که در سالیان اخیر این مطالبه بیشتر هم شده است.

او تأکید کرد هر نوع تغییر تعرفه‌ای مشروط بر این است که اپراتورها افزایش درآمد خود را چطور هزینه خواهد کرد: «ما در بازه‌های مختلف برنامه‌های توسعه‌ای به اپراتورها دادیم و شاخص‌های ارتقای کیفیت شبکه را اعلام کردیم. آنها باید اعلام کنند آیا این شاخص‌ها را می‌توانند محقق کنند یا خیر؟»

به گفته لاجوردی وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات، موضوعات را به صورت تخصصی بررسی می‌کنند: «ما در بازه های زمانی مختلف داده‌های اپراتورها را دریافت می‌کنیم، ارزیابی و متناسب با شرایط تصمیم‌گیری می‌کنیم.»

او در پاسخ به این سؤال که شاخص‌های کیفی و توسعه‌ای یاد شده شامل چه مواردی می‌شوند، اظهار داشت: «این شاخص‌ها شامل افزایش سرعت است که تعیین می‌کنیم در هر بازه سال باید چه سرعت دسترسی محقق شود. بحث پکت لاست و… همچنین مسائل توسعه فناوری‌های نو و جدید مثل توسعه 5G، پوشش شهری و جاده‌ای مطرح است.»

به گفته رئیس رگولاتوری، اپراتورها این شاخص‌های تعیین شده را سختگیرانه می‌دانند، اما وزارت ارتباطات روی این شاخص‌ها ایستادگی می‌کنند تا تحقق یابند: «سازمان رگولاتوری اصرار دارد تا شاخص‌های توسعه‌ای و کیفی الحاقیه پروانه اپراتورها شود تا در صورتی که اپراتور به تعهد خود عمل نکند، هر بار بتوانیم آن را جریمه کنیم و این جریمه تا 5 درصد درآمد اپراتور است.» این شرطی است که از سوی وزارت ارتباطات برای افزایش تعرفه اینترنت مطرح شده است.

گفتنی است اپراتورهای موبایل ابتدای هفته با ارسال نامه‌ای به رئیس جمهور، از او خواستند تا تعرفه اینترنت همراه صد در صد گران شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی