ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وزیر ارتباطات: با پروژه فیبرنوری می‌توان سرعت‌های هزار مگابیتی را به مردم ارائه کرد

پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارهای شهرستان چهارباغ در استان البرز افتتاح شد.

تحریریه دیجیاتو
نوشته شده توسط تحریریه دیجیاتو | ۱۷ آذر ۱۴۰۲ | ۱۹:۱۵

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه مکلف شده‌اند تمام ساختمان‌های کشور را از طریق فیبر نوری متصل کنند، اظهار داشت با پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها، سرعت‌های هزار مگابیتی را می‌توان به مردم ارائه کرد.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در شهرستان چهارباغ پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارهای این شهر به طول 45 کیلومتر با اعتباری 26 میلیارد و 900 میلیون تومان را افتتاح کرد.

او فیبرنوری را یکی از پروژه‌های کلیدی و راهبردی دانست و اظهار داشت انقلاب و تحولی بزرگی را در کشور و این شهرستان‌ به وجود خواهد آورد و کشور را در این حوزه بی نیاز خواهد کرد.

در نشست با مدیران شرکت‌های فاوا و اقتصاد دیجیتال استان البرز گفت: «راه اندازی پروژه فیبر نوری شهرستان چهار باغ برای نخستین بار در استان البرز انجام شد. شهرستان چهارباغ به عنوان یکی از نخستین شهرها تحت پوشش فیبرنوری قرار گرفت و به این فناوری مجهز شد.»

وی با بیان اینکه مکلف شده‌اند تمام ساختمان‌های کشور را از طریق فیبر نوری متصل کنند، گفت: «در برنامه هفتم پیش بینی شده که به فیبرنوری سراسری متصل شویم، اگر به ۵۰ درصد هم عمل شود خیلی کار بزرگی انجام می‌شود.»

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها از پروژه‌های زیرساختی شبکه است، اظهار داشت: «با پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها، سرعت‌های هزار مگابیتی را می‌توان به مردم ارائه کرد.»

او خاطر نشان کرد در دولت خودشان را آماده کرده‌اند و کارگروه اقتصاد دیجیتال فعال شده و تقریباً هر هفته و یا دو هفته یک بار جلسات کمیسیون اصلی و هر سه هفته یک بار جلسه با حضور وزرا تشکیل می‌شود و اختیارات هیأت دولت به این کارگروه تفویض شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی