ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

مصوبه مجلس: تمام مؤدیان مالیاتی باید صورت‌حساب الکترونیکی صادر کنند

طبق این طرح، کلیه مؤدیان اعم از حقیقی و حقوقی ملزم به صدور صورت‌حساب الکترونیکی هستند.

مهدیه اسماعیلی
نوشته شده توسط مهدیه اسماعیلی | ۱۸ دی ۱۴۰۲ | ۱۴:۱۵

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز گزارش کمیسیون اقتصادی در رابطه با قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، کلیات و جزئیات این طرح را به تصویب رساندند. طبق این طرح، کلیه مؤدیان اعم از حقیقی و حقوقی، ملزم به صدور صورت‌حساب الکترونیکی هستند.

به گزارش خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز گزارش کمیسیون اقتصادی درخصوص طرح اصلاح ماده یک قانون تسهیل تکالیف مؤدیان برای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان را بررسی کرده و کلیات و جزئیات این طرح را تصویب کردند.

براساس ماده واحده این طرح، ماده یک قانون تسهیل تکالیف مؤدیان جهت اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مصوب ۲۳/ ۸/ ۱۴۰۲ به شرح زیر اصلاح می‌شود:

از تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۱ کلیه مؤدیان اعم از حقیقی و حقوقی، ملزم به صدور صورت‌حساب الکترونیکی موضوع قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مصوب ۱۳۹۸/۷/۲۱ هستند. به‌منظور رعایت موعد زمانی فوق، سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است به‌ازای هر ماه تأخیر نسبت به موعد مذکور به میزان ۵ درصد و تا سقف ۵۰ درصد از منابع اقتصادی سازمان امور مالیاتی کشور موضوع ماده ۲۱۷ قانون مالیات‌های مستقیم را کاهش دهد.
پس از آنکه سازمان امور مالیاتی کشور به تأیید وزیر امور اقتصادی و دارایی امکان صدور و ارسال صورت‌حساب‌های الکترونیکی توسط کلیه مؤدیان را فراهم نمود، درصدهای کاهش‌یافته به حالت قبل بازمی‌گردد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی