ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

تحریم‌های بین‌المللی علیه شورای عالی فضای مجازی، ابر آروان،‌ دوران و یافتار پژوهان وضع شد

نهادها و چند شرکت ایرانی توسط اتحادیه اروپا، انگلیس و آمریکا تحریم شدند.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۰:۲۱

در دور جدید تحریم‌ها علیه ایران، نام شورای عالی فضای مجازی، ابرآروان، دوران و یافتار پژوهان پیشتاز رایانش به چشم می‌خورد. این تحریم‌های جدید از سوی شورای اروپا، انگلیس و آمریکا وضع شده‌اند.

اتحادیه اروپا از اعمال دهمین بسته تحریمی خود علیه چهار شخص و 6 نهاد در ارتباط با ایران با ادعای نقض حقوق بشر خبر داد. در این دور جدید تحریم‌های شورای اروپا نام نهاد شورای عالی فضای مجازی به چشم می‌خورد.

وزارت امور خارجه بریتانیا نیز در بیانیه‌ای که شب گذشته منتشر کرد در دور جدید تحریم‌های خود شرکت ابرآروان، ارائه‌دهنده خدمات ابری اینترنتی را در لیست تحریم قرار داده است.

همچنین خبرگزاری آنلاین فارس، تسنیم و پرس‌تی وی نیز توسط آمریکا در لیست جدید تحریم‌ها قرار گرفته‌اند و این کشور شرکت یافتار پژوهان پیشتاز رایانش و چند فعال دیگر حوزه فناوری را نیز در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

به گزارش دیجیاتو، اتحادیه اروپا در دور جدید تحریم‌ها، مرکز ملی فضای مجازی را تحریم کرده است.

آمریکا نیز چندین مدیرعامل شرکت‌های فناوری محور را تحریم کرده است. در فهرست تحریم‌های جدید آمریکا نام مدیرعامل دوران «علیرضا عابدی‌نژاد» و «سهیلا کسائی»، نایب رئیس هئیت مدیره شرکت دوران و نام «عامر نجفیان» مدیرعامل شرکت هوش‌ مصنوعی عامراندیش و رئیس هئیت مدیره شرکت دوران چشم می‌خورد. همچنین دولت بریتانیا نیز در آخرین تحریم‌های خود اعلام کرده شرکت ابر آروان را تحریم کرده است.

گفتنی است پیش‌تر و در چهار اردیبهشت ماه سال جاری، «محمدامین آقامیری»، رئیس مرکز ملی فضای مجازی و دبیر شورای عالی فضای مجازی توسط وزارت خزانه داری آمریکا تحریم شده بود.

خرداد ماه نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌هایی را علیه دو شرکت نویان ابر آروان با نام تجاری «ابر آروان» و همچنین شرکت آروان گلوبال مستقر در دوبی، به اتهام تسهیل سانسور اینترنتی اعمال کرده است. ابرآروان نیز در واکنش به این موضوع اعلام کرده این اتهامات را رد می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • molavy
    molavy | ۲۵ شهریور ۱۴۰۲

    نه اینها فقط هدفشون دولت هست ، نه شرکت های خصوصی

مطالب پیشنهادی