ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات تغییر کرد: کیان خواه جانشین باقری اصل شد

تدوین راهبردهای گسترش حضور نیروهای مردمی انقلابی در فضای مجازی و مفهوم‌شناسی امنیت سایبر با رویکرد دینی از جمله مقالات کیان خواه است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۸ آذر ۱۴۰۲ | ۱۵:۴۶

رئیس جمهور در حکمی «احسان کیان خواه» را به عنوان «دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات» منصوب کرد. او جانشین رضا باقری اصل در این سمت شد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «ابراهیم رئیسی»، رئیس جمهور بنا به پیشنهاد وزیر ارتباطات، «احسان کیان خواه» را به سمت «دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات» منصوب کرد.

تلاش مستمر به منظور تصویب اهداف و خط مشی‌های اجرایی توسعه صنعت و کاربری فناوری اطلاعات، اعمال هماهنگی‌های اجرایی و فنی لازم در گسترش به کارگیری فناوری اطلاعات در ارائه خدمات الکترونیک در زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی؛ بهره گیری از ظرفیت‌های بخش غیردولتی و مردمی در توسعه و به کارگیری فناوری اطلاعات در خدمات عمومی، پیگیری اجرای قانون داده و اطلاعات ملی، نظارت دقیق بر پیشرفت برنامه‌های مصوب در راستای استقرار و توسعه دولت هوشمند و ایجاد بستر گسترش کاربردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور در چارچوب سیاست‌های کلی نظام، مصوبات شورای عالی فضای مجازی و قوانین موضوعه از جمله خواسته‌های رئیس جمهور از دبیر جدید شورای اجرایی فناوری اطلاعات عنوان شده است.

گفتنی است «احسان کیان خواه» دارای مدرک دکتری مدیریت راهبردی و کارشناسی مهندسی نرم افزار است. «مشاور وزیر ارتباطات در امور دولت هوشمند»، «هم بنیان گذار و رئیس مرکز مطالعات فضای مجازی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی» و «مدیر فناوری اطلاعات مؤسسه حسابرسی مفید راهبر» از جمله مهمترین مسئولیت‌های قبلی وی است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت ارتباطات، کیان خواه سال‌ها به عنوان پژوهشگر و مجری طرح‌های راهبردی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی فعالیت کرده و دارای تالیفات و مقالات متعدد در این زمینه است. او علاوه بر مقالات علمی متعدد در حوزه امنیت و فضای سایبر، «مفهوم شناسی زکات» در حوزه علمیه امام رضا و «مفهوم شناسی امنیت سایبر با رویکرد دینی» در نخستین همایش ملی دفاع سایبری را در کارنامه خود دارد. تدوین «راهبردهای گسترش حضور نیروهای مردمی انقلابی در فضای مجازی» و «راهبردهای گسترش حضور بسیجیان (نیروهای انقلابی) در فضای مجازی» از جمله فعالیت‌های علمی کیان خواه است.

«افزایش سرعت اینترنت و بی توجهی مسؤولین»، «فاجعه تلگرام و غفلت عمومی به گستره ایران»، «پیشنهاد تشکیل وزارت امنیت سایبری و صیانت داده‌ای» و «ساحات مرزبانی سایبری» از جمله یادداشت‌های نگارش شده توسط وی است.

لازم به ذکر است «رضا باقری اصل» که پیش از این عهده‌دار این مسئولیت بوده است، همچنان مسئولیت معاونت امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیز جانشینی وزیر در کارگروه اقتصاد دیجیتال را بر عهده دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی