ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

دبیر شورای عالی فضای مجازی: مصوبه مربوط به ممنوعیت استفاده از فیلترشکن‌ها مخاطب عمومی ندارد

دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت که مصوبه منتشرشده در مورد ممنوعیت استفاده از فیلترشکن، مخاطب عمومی ندارد.

سوره پوراشرف
نوشته شده توسط سوره پوراشرف | ۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۶:۴۵

دبیر شورای عالی فضای مجازی درخصوص مصوبه‌ای که دیروز مبنی بر ممنوعیت استفاده از ابزارهای فیلترشکن منتشر شد، اعلام کرد که این مصوبه خطاب به دستگاه‌ها بوده و مخاطب عمومی ندارد.

روز گذشته، شورای عالی فضای مجازی مصوبه جدیدی را در شش ماده، جهت اجرا ابلاغ کرد. نکته حائز اهمیت این مصوبه، ممنوعیت استفاده از ابزارهای فیلترشکن، مگر با داشتن مجوز قانونی است.

«محمدامین آقامیری»، دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: «مصوبه مربوط به استفاده از پالایش‌شکن‌ها مخاطب عمومی ندارد و برداشت‌های صورت‌گرفته دراین‌باره نادرست است.»

او در ادامه اظهار داشت که مصوبه اخیر شورای عالی فضای مجازی یک سند سیاستی است و مخاطب آن، دستگاه‌های قیدشده در ابتدای ابلاغیه هستند: «این مصوبه دستگاه‌ها و تنظیم‌گران بخشی را ملزم کرده است که امکان دسترسی مردم به سکوها و خدمات پرمخاطب خارجی را در چهارچوب قوانین و با سازوکارهای جدید فراهم کنند.»

آقامیری همچنین افزود: «قطعاً اگر نیازهای مردم به این خدمات برطرف شود، دیگر نیازی به استفاده از پالایش‌شکن‌ها و فیلترشکن‌ها ندارند. مصوبه سیاستی اخیر در امتداد ابلاغیه سال 1398 است که مجوزهای قانونی را برای مواردی که راهکارهای دیگر جوابگو نیستند، فراهم می‌کند.»

به گفته دبیر شورای عالی مجازی، این بند در امتداد اطلاعیه‌ای است که در سال‌های گذشته منتشر شده و هدف آن تمرکز دستگاه‌ها برای توسعه زیست‌بوم‌های داخل و توسعه سازوکارها در چهارچوب قوانین کشور است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی