ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

حق اشتراک از قبض تلفن ثابت حذف شد؛ بازگشت هزینه‌های اخذ‌شده به مشترکین

دریافت مبالغی تحت عنوان «حق اشتراک تلفن ثابت مشغول به کار» با پیگیری دیوان محاسبات کشور، از قبوض مشترکین حذف شد.

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۳

دریافت مبالغی تحت عنوان «حق اشتراک تلفن ثابت مشغول به کار» با پیگیری دیوان محاسبات کشور از قبوض مشترکین حذف شد.

با پیگیری دیوان محاسبات کشور، دریافت مبالغی تحت عنوان حق اشتراک تلفن ثابت مشغول به کار که از سال ۱۳۹۸ اعمال می‌شد، از قبوض مشترکین حذف شد. بازگرداندن مبالغ دریافت‌شده از سال ۱۳۹۸ نیز در دستور کار دیوان محاسبات کشور قرار دارد.موضوع حق اشتراک تلفن ثابت به چند سال پیش برمی‌گردد. در مجمع شرکت مخابرات ایران در فروردین‌ماه ۱۳۹۸، تصمیم‌گیری درباره دریافت حق اشتراک ماهانه تلفن ثابت موردبحث و بررسی قرار گرفته بود. در آن زمان نرخ‌هایی نیز برای این موضوع تصویب شد. به استناد ماده 4 قانون شرکت مخابرات ایران، تأکید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و نیز موافقت عمومی سهام شرکت مخابرات ایران، شرکت مخابرات اعلام کرد که می‌تواند از مشترکین تلفن ثابت حق اشتراک اخذ کند.

مخابرات در آن سال‌ها درباره چرایی اخذ این حق اشتراک اعلام کرده بود که «حق اشتراک بابت توسعه و نگهداری تلفن ثابت است؛ با توجه به هزینه‌های بالا و تورمی که در جامعه وجود دارد، توسعه و نگهداری شبکه‌های مخابرات سخت شده و بنابراین این افزایش تعرفه در راستای پوشش‌دادن بخشی از این هزینه‌هاست.» اما درنهایت با تصویب مجمع جدید این شرکت که در ۲۰ خردادماه ۱۴۰۲ برگزار شد، این موضوع ملغی گردید و از اول خردادماه ۱۴۰۲ حق اشتراک از مشترکان دریافت نمی‌شود. مخابرات در همین زمینه اعلام کرد: «در راستای تعامل حداکثری و همچنین به‌منظور حمایت از ذی‌نفعان، با تصمیم مجمع، حق اشتراک مشتریان از خردادماه ۱۴۰۲ حذف می‌شود.»

باید گفت براساس نظام تعرفه‌ای سال گذشته، هر خط تلفن ثابت در هر ماه میزان حداقلی را پرداخت می‌کند و کارکرد تلفن بیش از میزان تعیین‌شده، مشمول هزینه اضافی است. این موضوع که مورد انتقاد برخی از مردم نیز قرار گرفت، از پاییز سال گذشته اجرایی شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • behrouz1
    behrouz1 | ۵ مهر ۱۴۰۲

    حق اشتراک از قبض تلفن حذف نشده وهنوز دارن حق اشتراک میگیرن از مردم . قبض این ماه رو چک کردم دیدم حق اشترک اومده

  • فـرزاد
    فـرزاد | ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

    پول زور میخواستن بگیرن (میگرفتن) من هم از زمانی که سیستم سر گردنه ای شد هیچ کدام از قبض هاشو پرداخت نکردم، جالب اینکه با این همه بدهی قطعش نکردن! میکردن هم به جهنم ...

مطالب پیشنهادی