ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

استقرار پلیس فتا در دفتر اسنپ‌فود
فناوری ایران

پلیس فتا در واکنش به هک اسنپ‌فود: قبلاً چندین‌بار این شرکت را ارزیابی کردیم

در راستای بررسی افشای اطلاعات غیرمجاز اشتراک کاربران اسنپ‌فود، پلیس فتا از استقرار تیم فنی خود در دفتر اسنپ‌فود خبر داد.

سوره پوراشرف
نوشته شده توسط سوره پوراشرف | ۱۰ دی ۱۴۰۲ | ۱۵:۲۳

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا از استقرار تیم فنی پلیس فتا در دفتر اسنپ‌فود به‌دلیل بررسی‌های فنی و تخصصی آنچه که در راستای افشای اطلاعات کاربران رخ داده است، خبر داد.

«سرهنگ رامین پاشایی»، معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا، با تأکید بر اینکه شرکت اسنپ‌فود در سال جاری بارها مورد ارزیابی و بررسی‌های فنی قرار گرفته است، اعلام کرد که در صورت مشاهده هرگونه سهل‌انگاری مدیران، پیگیری‌های قانونی و قضایی به مراجع بالا ارجاع خواهد شد.

پاشایی با توجه به اینکه اسنپ‌فود هم‌اکنون درحال ارائه خدمات به کاربران است، تأکید کرد: «به‌محض کسب اطلاعات دقیق‌تر و مشخص‌شدن ابعاد جدید از دسترسی غیرمجاز و افشای اطلاعاتی که رخ داده است، اطلاع‌رسانی‌های لازم را ارائه می‌دهیم.»

با توجه به اینکه در تابستان سال جاری، این گروه هکری موفق به هک تپسی شده بود، پلیس فتا از رفع منبع آلودگی و خاطرجمعی مردم خبر داده بود. اما درنهایت اطلاعات افشاشده از تپسی سرنوشت نامعلومی داشت. طبق شنیده‌های دیجیاتو، اطلاعات سرقت‌شده از تپسی خریداران خود را داشته است.

سرهنگ پاشایی همچنین در واکنش به افشای اطلاعات کاربران تپسی گفته بود: «متأسفانه رعایت موارد ایمنی و حفظ اطلاعات کاربران در برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها جدی گرفته نمی‌شود و این قصور مسئولان و کارشناسان فنی منجر به خدشه‌‌دارشدن امنیت کاربران شده است.»

در سال جاری، کسب‌وکارهای متعددی در معرض خطر و حمله گروه‌های هکری قرار گرفته‌اند. درخصوص حملات پی‌درپی هکرها به شرکت‌های بزرگی ازجمله اسنپ، تپسی، شرکت‌های بیمه‌ای که اخیراً شاهد افشای اطلاعات کاربران و در خطر بودن امنیت میلیون‌ها کاربر آن‌ها بوده‌ایم، هیچ جزئیاتی از چگونگی افشای اطلاعات منتشر نشده است.

تاکنون جزئیاتی از چگونگی افشای اطلاعات کاربران اسنپ‌فود منتشر نشده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی