ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

ورود سازمان توسعه تجارت به ماجرای تولید نوکیای تقلبی

سازمان توسعه تجارت خواستار توضیح وزارت صمت درخصوص تولید نوکیای تقلبی در ایران شد.

سوره پوراشرف
نوشته شده توسط سوره پوراشرف | ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۴:۵۳

در ادامه ماجرای تولید و فروش گوشی با برند جعلی نوکیا در ایران، سازمان توسعه تجارت ایران در نامه‌ای به وزارت صمت خواستار توضیح این وزارتخانه درخصوص تولید نوکیای تقلبی شده است.

در ابتدای سال جاری، «محمدرضا موثقی‌نیا»، معاون وزیر صمت، اعلام کرد که سازمان توسعه تجارت باید درخصوص استفاده از برند نوکیا و تأیید نمایندگی نوکیا اظهارنظر کند.

گفتنی است شرکت «آتیلا همراه آیهان» که اکنون به جعل برند نوکیا متهم شده شده، در تیرماه سال ۱۴۰۱ آغاز به کار کرد و مدعی بود که می‌تواند ۱۵ درصد نیاز کشور به گوشی تلفن همراه را تولید و روانه بازار مصرف کند. اما شرکت HMD، مالک فنلاندی برند نوکیا و همچنین سفیر فنلاند در ایران، نسبت به تولید گوشی‌های تقلبی نوکیا در ایران واکنش نشان دادند.

در متن این نامه اعتراضی HMD آمده است: «شرکت اچ‌ام‌دی و دفاتر زیرمجموعه آن در ایران و چین هیچ ارتباطی با شرکت آتیلا همراه آیهان نداشته و این شرکت مجاز به تولید و توزیع موبایل با برند نوکیا نیست.»

به نوشته خبرگزاری تسنیم، انتظار می‌رود که با ورود سازمان توسعه تجارت، در روزهای آینده این سازمان به دعوای تولید نوکیای تقلبی در ایران خاتمه دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی