ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

تصویب طرح سیم‌کارت گردشگری: ارائه اینترنت بدون فیلتر به توریست‌ها، هتل‌داران، آژانس‌ها و تورلیدرها

معاون وزیر گردشگری مدعی است طرح سیم‌کارت گردشگری بدون فیلتر مصوبه کارگروه فیلترینگ است و مرحله‌به‌مرحله اجرا می‌شود.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲ مهر ۱۴۰۲ | ۱۹:۱۴

طرح سیم‌کارت گردشگری بدون فیلتر در کارگروه رفع مصادیق مجرمانه دادستانی کل کشور تصویب شده است. این موضوع را معاون وزیر گردشگری اعلام کرد و گفت درخواست آن‌ها بهره‌برداری دفاتر خدمات مسافرتی، هتل‌ها، راهنمایان گردشگری و گردشگران خارجی از این سیم‌کارت است.

«علی‌اصغر شالبافیان»، معاون وزیر گردشگری، در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد ارائه سیم‌کارت بدون فیلتر به گردشگرهای خارجی با تأکیدهای وزیر گردشگری، «عزت‌الله ضرغامی»، پیگیری شده است.

به گفته وی، طرح «سیم‌کارت گردشگری» در کارگروه رفع مصادیق مجرمانه دادستانی کل کشور تصویب شده است: «جلسه‌ای هم بین وزارتخانه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ارتباطات و دادستانی و نیروی انتظامی درباره نحوه اجرای آن با توجه به اولویت‌های مورد درخواست ما برگزار شد.»

شالبافیان اعلام کرد دفاتر خدمات مسافرتی، هتل‌ها، راهنمایان گردشگری و گردشگران خارجی باید بتوانند از سیم‌کارت گردشگری استفاده کنند.

«ما درخواست کرده بودیم فعالان گردشگری در اولویت این طرح قرار بگیرند، در‌نتیجه قرار شد فهرست دفاتر خدمات مسافرتی را ارائه کنیم تا این امکان برای آن‌ها فراهم شود. آژانس‌های مورد‌تأیید که پروانه بهره‌برداری از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دارند، به‌منظور بهره‌برداری از این طرح معرفی شده‌اند.»

وی همچنین اعلام کرد در مرحله دیگری از این مصوبه، ‌امکان بهره‌برداری گردشگران خارجی از این سیم‌کارت‌ها وجود دارد و با آن موافقت شده است. این موضوع درحالی رخ می‌دهد که گردشگران در صورت امکان برقراری رومینگ سیم‌کارت خود، با یکی از اپراتورهای داخل کشور می‌توانند به اینترنت بدون فیلتر دست پیدا کنند.

به گفته معاون وزیر گردشگری، این مصوبه با اولویت حمایت از فعالان گردشگری، مرحله به مرحله اجرا خواهد شد: «این طرح مصوب و ابلاغ شده است و ما هم براساس مصوبه و اولویت‌ها، بهره‌برداران را معرفی می‌کنیم. زمان‌بندی اجرای مرحله ‌به مرحله این مصوبه هم در آینده مشخص می‌شود.»

این اتفاق درحالی رخ داده است که یک ماه پیش، مدیر پاسخگویی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پاسخ به پیگیری‌های دیجیاتو درباره سیم‌کارت گردشگری اعلام کرد این موضوع تنها در حد یک پیشنهاد مطرح شده و تاکنون مکاتبه اداری، دستورالعمل یا صورت‌جلسه‌ای مبنی بر آن تهیه نشده است.

همچنین او وعده داد به‌محض نهایی‌شدن موضوع سیم‌کارت گردشگری، آن را در سامانه و سایت وزارتخانه اطلاع‌رسانی کنند. اگر سری به سایت وزارت گردشگری بزنید، در این رابطه محتوایی منتشر نشده است.

گفتنی است کارگروه فیلترینگ بحث اینترنت طبقاتی را به‌جد پیگیری می‌کند. وزارت علوم سال گذشته اعلام کرد طبق تصویب این نهاد، اینترنت با دسترسی خاص به اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها اعطا خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • rayacoder
    rayacoder | ۲ مهر ۱۴۰۲

    چه نیازی به این کارهاست وقتی بچه 10 ساله مثل نقل و نبات می‌تونه انواع فیلتر شکن رو برای خودش و دیگران نصب کنه ؟! در شرایطی که مثلا گوگل پلی فیلتره که کسی فیلتر شکن دانلود نکنه ؟!

مطالب پیشنهادی