ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

چگونه به سیم‌کارت‌های اعتباری رایتل شارژ منتقل کنیم؟

اگر به دنبال آموزش انتقال شارژ رایتل هستید در این مطلب همراهمان باشید تا با روش فعالسازی آن و تعیین رمز انتقال شارژ آشنا شوید.

تحریریه دیجیاتو
نوشته شده توسط تحریریه دیجیاتو | ۱ آبان ۱۴۰۲ | ۰۹:۲۵

شاید در نگاه اول انتقال شارژ از یک سیم‌کارت به سیم‌کارت دیگر آنچنان کاربردی به نظر نرسد؛ بالاخص اینکه هر لحظه و هر جا می‌توان به راحتی برای خرید آنلاین شارژ اقدام کرد. با این حال شرایط اضطراری هیچگاه خبر نمی‌کند، یا موجودی کارتمان کافی نیست یا رمز دوم بانکی برایمان پیامک نمی‌شود، در این زمان بهترین راه درخواست شارژ از سایر مشترکین است. اگر به دنبال آموزش انتقال شارژ رایتل هستید در این مطلب همراهمان باشید.

مشترکین سیم‌کارت‌های اعتباری و دیتای رایتل می‌توانند به یکدیگر اعتبار ریالی ارسال کنند. برخلاف اپراتورهای دیگر، امکان انتقال شارژ از سوی مشترکین دائمی رایتل هنوز فراهم نیست. استفاده از سرویس انتقال اعتبار نیز تنها به یک روش قابل انجام است که در ادامه با آن آشنا می‌شویم.

آموزش فعالسازی سرویس ارسال اعتبار

برای انتقال اعتبار، ابتدا بایستی نسبت به فعال‌سازی سرویس اقدام کنید. اگر تا به حال آن را فعال کرده‌اید که از این قسمت بگذرید، در غیر این صورت با سیم‌کارت رایتلی خود کد دستوری #133* را شماره‌گیری کنید و سپس کلید برقراری تماس را بزنید. تمام! در این مرحله سرویس انتقال اعتبار برایتان فعال می‌‍شود.

رمز انتقال شارژ رایتل

پس از فعالسازی سرویس نوبت به تعیین رمز انتقال اعتبار می‌رسد. بایستی مجدداً کد دستوری را شماره‌گیری کنید و این بار از شما خواسته می‌شود تا رمز خود را تعیین کنید.

رمز انتخابی بایستی چهار رقمی باشد. توجه داشته باشید امکان انتخاب ارقام کاملاً تکراری مثل 1111 یا ارقام متوالی مثل 1234 قابل قبول نیست. همچنین بایستی در حفظ و نگهداری این کد کوشا باشید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

کد انتقال شارژ رایتل

پس از فعالسازی این سرویس و تعیین رمز برای آن، می‌توان با شماره‌گیری #133* نسبت به انتقال شارژ رایتل اقدام کرد. نحوه انتقال شارژ رایتل نیز آسان است. پس از شماره‌گیری این کد بایستی شماره موبایلی که می‌خواهید برای آن شارژ بفرستید را وارد کنید. سپس نوبت به درج رمز تعیین شده می‌رسد و در نهایت مبلغ شارژی که مشخص کردید، منتقل خواهد شد.

شرایط انتقال اعتبار

بنابر اعلام این اپراتور، اعتبار قابل انتقال در هر تراکنش بین هزار تا 10 هزار تومان است. هر مشترک نیز در روز حداکثر می‌تواند 100 هزار تومان شارژ برای دیگران بفرستد.

سیم‌کارتی که قرار است شارژ ارسال کند باید پس از انتقال اعتبار (با احتساب هزینه انتقال اعتبار) حداقل 500 تومان اعتبار باقیمانده داشته باشد. این مبلغ از آن جهت که فرستنده بتواند قادر به برقراری تماس پس از انتقال اعتبار باشد درنظر گرفته شده است.

همچنین هزینه انتقال اعتبار در هر تراکنش 50 تومان است که از اعتبار مشترک انتقال دهنده اعتبار کسر می‌شود.

انتقال شارژ رایتل

جمع بندی

در این مطلب با فرایند انتقال اعتبار رایتل آشنا شدید، آموختید که چطور این سرویس را برای خود فعال و رمزی برای استفاده از آن تعیین کنید. همچنین از شرایط انتقال شارژ مطلع شدید. علاوه‌براین، اگر می‌خواهید در مقاله‌ای دیگر، به آموزش خرید شارژ رایتل برای دیگران پرداخته‌ایم.

سوالات متداول کاربران

امکان انتقال اعتبار از سیم کارت های دائمی رایتل وجود دارد؟

آنطور که در وبسایت این اپراتور نوشته شده، انتقال شارژ تنها برای سیمکارت اعتباری و دیتا ممکن است.

کارمزد انتقال شارژ رایتل چقدر است؟

هزینه انتقال اعتبار در هر تراکنش 50 تومان است که از اعتبار مشترک انتقال دهنده اعتبار کسر می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی