ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

آمریکا «ابر آروان» و دو موسس این شرکت را تحریم کرد

تحریم‌ها علیه دو شرکت انویان ابر آروان با نام تجاری «ابر آروان» و همچنین شرکت آروان گلوبال مستقر در دوبی رخ داده است.

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۸:۵۴

 وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌هایی را علیه دو شرکت نویان ابر آروان با نام تجاری «ابر آروان» و همچنین شرکت آروان گلوبال مستقر در دوبی، به اتهام تسهیل سانسور اینترنتی اعمال کرده است. ابرآروان نیز در واکنش به این موضوع اعلام کرده این اتهامات را رد می‌کند.

به‌گزارش دیجیاتو، وزارت خزانه‌داری آمریکا در تحریم‌های جدید خود دو شرکت فناوری و دو فرد فعال در این شرکت را تحریم کرده است.در تحریم‌های جدید این سازمان، نام دو شرکت ابر آروان و شرکت آروان گلوبال دیده می‌شود. همچنین «پویا پیرحسینلو» مدیرعامل ابر آروان و «فرهاد فاطمی» مدیر فنی این شرکت و همبنیانگذار ابر آروان نیز در این فهرست تحریم‌های جدید قرار دارند. در این بیانیه خبری دلیل تحریم این دو شرکت و موسسان آن »تسهیل سانسور اینترنت در ایران» عنوان شده است.

این نخستین بار است که شرکت جهانی ابر آروان نیز مورد تحریم‌های بین‌المللی قرار می‌گیرد و این موضوع می‌تواند به فعالیت جهانی آروان، لطمه وارد کند. فعالیت گسترده بین‌المللی از اهداف بزرگ ابر آروان طی سالیان گذشته اعلام شده بود و حالا این موضوع تحت سایه تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفته است.

 ابر آروان در آخرین رویداد سوار ابرها که ۲۸ فروردین برگزار شد، به شکل عمومی تمام اتهام‌هایی که به این شرکت وارد شده بود را رد و اعلام کرد میزبانی از کسب‌وکارها در ایران یا خارج ایران تفاوتی در تصمیم حاکمیت برای قطع اینترنت ایجاد نمی‌کند؛ چراکه به گفته مدیرعامل این شرکت یعنی پویا پیرحسین‌لو، حتی در صورت قطع اینترنت، سرویس‌های حساس و منتخب ایرانی فارغ از اینکه داخل ایران میزبانی شده باشند یا خارج ایران، می‌توانند با انتخاب حاکمیت به کارشان ادامه دهند.

ابر آروان در همان بیانیه اعلام کرده بود قصد دارند تا مسیرشان را برای توسعه محصولات ابری ادامه دهند: «ما مسیرمان را به سمت توسعه محصولات ابری و خدمت به مشتریان خود ادامه خواهیم داد و به عنوان یک استارت‌آپ فناوری بین‌المللی در اکوسیستم فناوری ابری، در کنار سایر ارایه‌دهندگان ابری در سراسر جهان رشد خواهیم کرد.»

اکنون باید دید اقدام و در نهایت سرنوشت ابر آروان پس از این تحریم‌های جدید چه خواهد بود.

واکنش ابرآروان به تحریم‌های آمریکا

ابر آروان اما در واکنش به تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا، این اتهامات را رد و تاکید کرد این شرکت به طور مستقیم یا غیرمستقیم نمی‌تواند در روند فیلترینگ تاثیرگذار باشد.

ابر آروان همچنین در بیانیه خود که اولین واکنش به اعلام تحریم‌های وزارت خزانه داری آمریکا علیه این شرکت بود عنوان کرد: «خدمات ابری در هیچ نقطه‌ای از جهان، مستقیم یا غیر مستقیم، نمی‌تواند نقشی در فیلترینگ، محدودسازی یا قطع اینترنت داشته باشد.»

ابر آروان از سویی دیگر به در جریان بودن شکایت این شرکت از تحریم‌های اروپا علیه ابرآروان اشاره و تاکید کرد با تمامی ابزارهای مشروع حقوقی و بین‌المللی علیه تصمیم وزارت خزانه‌داری آمریکا اقدام خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (5 مورد)
 • mallah
  mallah | ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  یه جوری میگه هیچ تاثیری نداره انگار ما خریم تازه میخوان برن شکایت کنن فرض کردن اونا هم خرن ، دیدیم تو آبان ۹۸ روزانه آمار دادن ۵۰۰ میلیون دلار ضرر بوده بخاطر درگاه های بانکی و فروشگاه های اینترنتی که بیرون میزبانی میشدن

 • hasan imani
  hasan imani | ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

  خداروشکر ، اینم عاقبت بدی کردن به مردم مملکته

 • Rezahan
  Rezahan | ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

  کار خوبی کرده ولی خب نظام مقدس معتقده دشمن نخخخخخخخبگان ج.ا. و تولید مللللللللللللللللی است

 • naser
  naser | ۱۲ خرداد ۱۴۰۲

  زودتر از اینا باید تحریم میشدن تا اینا باشن به ملت خیانت نکنن

 • .Unknown
  .Unknown | ۱۲ خرداد ۱۴۰۲

  آخر عاقبت خ.مال.ی 😆

مطالب پیشنهادی