ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

نتایج نظرسنجی ایسپا: تنها 1.3 درصد مردم حاضر هستند پس‌اندازشان را در حوزه رمزارزها سرمایه‌گذاری کنند

افراد با تحصیلات دانشگاهی و سن کمتر تمایل بیشتری به سرمایه‌گذاری در حوزه رمزارزها و بازارهای جهانی دارند.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۳۰ آبان ۱۴۰۲ | ۰۹:۱۶

نتایج نظرسنجی ایسپا در مهر امسال نشان می‌دهد تنها 1.3 درصد از مردم، تمایل دارند تا پس‌انداز خود را در حوزه رمزارز سرمایه‌گذاری کنند. این در حالی است که رقم یاد شده برای سال 1400 نزدیک به 3 درصد بود. سرمایه‌گذاری در زمین و مسکن محبوب‌ترین گزینه در میان شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی بوده است.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از روابط عمومی ایسپا، این مرکز افکارسنجی از 12 هزار نفر از مردم بالای ۱۵ سال ایران به روش مصاحبه حضوری پرسیده است «اگر شرایط مالی شما به گونه‌ای باشد که بتوانید پس‌انداز کنید. ترجیح می‌دهید پس‌انداز خود را چگونه مدیریت کنید؟»

طبق یافته‌های این نظرسنجی، 33.3 درصد از مردم ایران گفته‌اند اگر پس اندازی داشته باشند ترجیح می‌دهند در زمین و مسکن سرمایه‌گذاری ‌کنند، ترجیح 20.7 درصد مردم نیز این است که طلا و سکه بخرند.

نظرسنجی ایسپا درباره میزان تمایل به سرمایه‌گذاری رمزارز

15.5 درصد از افراد اشتغال‌زایی و کارآفرینی ­را انتخاب کردند و 15.2 درصد دیگر نیز سود ثابت بانکی را ترجیح می‌دهند. از میان شرکت کنندگان در این نظرسنجی، 2.7 درصد دلار و ارز را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اند. 2.7 درصد در بازار خودرو، 1.3 درصد در بورس و 1.3 درصد نیز در رمزارز و بازارهای جهانی سرمایه‌گذاری می­‌کنند.

ارتباط سن و تحصیلات با تمایل به فعالیت در حوزه رمزارزها

بر اساس این نظرسنجی اولویت مردم برای سرمایه‌گذاری و نحوه مدیریت پس‌انداز بر حسب متغیرهای جنس، سن، تحصیلات، سرانه هزینه ماهیانه فرد در خانوار و محل سکونت قابل توجه و از حیث آماری معنادار است.

به طور مثال زنان بیشتر از مردان گفته‌اند اگر پس‌اندازی داشته باشند طلا و سکه می‌خرند یا در بانک سرمایه‌گذاری می‌کنند. در مقابل مردان (39.9 درصد) بیشتر از زنان (32.1 درصد) گفته‌اند در زمین و مسکن سرمایه‌گذاری می‌کنند.

نظرسنجی ایسپا

هر چه سن افراد بالاتر می‌رود، تمایل کمتری به سرمایه‌گذاری در حوزه رمزارزها و بازارهای جهانی دارند. همچنین افراد با تحصیلات دانشگاهی، بیش از افراد دارای مدرک دیپلم یا پایین‌تر، سرمایه‌گذاری در رمزارز را انتخاب کرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی