ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مجیک 6 پرو
موبایل

آنر فناوری «ردیابی چشم» مجیک 6 پرو را با کنترل یک خودرو به نمایش می‌گذارد [تماشا کنید]

در این ویدیو، رئیس آنر فقط با نگاه‌کردن به گوشی خود باعث می‌شود تا خودرو جابه‌جا شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۴ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

آنر هفته آینده در کنگره جهانی موبایل از گوشی «مجیک 6 پرو» به‌صورت جهانی رونمایی خواهد کرد. حالا رئیس این شرکت، با انتشار یک ویدیو، آزمایش قابلیت «ردیابی چشم» مجیک 6 Pro را در ترکیب با هوش مصنوعی برای جابه‌جا کردن یک خودرو به نمایش گذاشته است.

در این ویدیو، رئیس آنر فقط با نگاه‌کردن به گوشی خود باعث می‌شود تا خودرو جابه‌جا شود. البته خودروی مذکور دارای موتورهای سفارشی بوده است که پدال‌ها را کنترل می‌کنند و هیچ راننده‌ای درون آن وجود ندارد. همچنین برای انجام این کار یک اپلیکیشن موبایل سفارشی طراحی شده که فقط دارای چهار دکمه روشن، خاموش و حرکت رو به جلو یا عقب است.

با نگاه کردن به هر یک از دکمه‌ها به مدت دو تا سه ثانیه، وظیفه مربوط به آن انجام می‌شود و در نتیجه آن خودرو به سمت جلو یا عقب حرکت می‌کند و حتی موتور آن روشن یا خاموش می‌شود. آنر برای نمایش این فناوری با مجله «اتوکار» (Autocar) همکاری کرده است.

هرچند نمایش این فناوری به‌خودی‌خود بسیار جالب است، اما کنترل از راه دور یک خودرو به‌ویژه با تاخیری که وجود دارد، کاربرد چندان زیادی نخواهد داشت. البته آنر از انجام این آزمایش به‌دنبال تبلیغ قابلیت ردیابی چشم مجیک 6 پرو است تا عملکرد آن را نشن دهد. این شرکت همچنین وعده داده که در آینده ویژگی‌های بیشتری برای این فناوری ارائه خواهد کرد.

Honor احتمالا در MWC هفته آینده بیشتر به نمایش این فناوری خواهد پرداخت. مجیک 6 پرو همچنین دارای ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی زیادی است و یکی از قوی‌ترین دوربین‌ها در بازار موبایل را دارد. مشخصا این دستگاه حرف زیادی برای گفتن دارد و حالا تا چند روز دیگر شاهد عرضه جهانی آن نیز خواهیم بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی