ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون 16
موبایل

تصویری جدید از ماژول دوربین آیفون 16 افشا شد؛ عمودی مشابه آیفون 12

به‌نظر می‌رسد که اپل پس از سه نسل چینش مورب لنزها در گوشی‌های خود، حالا در دوربین آیفون 16 به چینش عمودی بازخواهد گشت.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۰

تصویری از ماژول دوربین آیفون 16 فاش شده است که چینش آن را نشان می‌دهد. احتمال دارد اپل در گوشی‌های جدید خود، پس از سه نسل که لنزها را به‌صورت مورب قرار می‌داد، به‌سراغ چینش عمودی لنزها بازگردد. ماژول دوربین جدید احتمالاً شبیه به دوربین آیفون 11 یا 12 خواهد بود. با عمودی‌کردن لنزها در آیفون 16، امکان ضبط ویدیوهای فضایی (Spatial) نیز ممکن خواهد شد. از این ویدیوها می‌توان در هدست ویژن پرو استفاده کرد.

براساس پست یک منبع آگاه در ایکس، احتمال دارد اپل ماژول دوربین مدل‌های پایه آیفون 16 را به‌صورت عمودی طراحی کند. در تصویر فاش‌شده، شاسی دوربین آیفون 16 را می‌بینیم که لنزهایی نسبتاً قطور با کمی فاصله موازی یکدیگر قرار گرفته‌اند. پیش‌ازاین نیز تصاویر دیگری منتشر شده بود که آیفون 16 را با دوربین‌های عمودی نشان می‌داد.

چینش دوربین در آیفون 16

دوربین آیفون 16

درحال‌حاضر در آیفون 15 و آیفون 15 پلاس لنزهای دوربین اصلی و اولتراواید به‌صورت مورب قرار گرفته‌اند. انتظار می‌رود با تغییر چیدمان به ترازی عمودی، آیفون 16 و آیفون 16 پلاس قادر به ضبط ویدیوی فضایی (Spatial) همانند مدل‌های پرو آیفون 15 باشند.

با توجه به عرضه ویژن پرو، اپل سعی دارد کاربران را به ضبط ویدیوهای فضایی ترغیب کند، به همین دلیل منطقی خواهد بود که این شرکت بخواهد در مدل‌های آتی آیفون چیدمان را به‌نحوی تغییر دهد که بتوان چنین ویدیو‌هایی ضبط کرد. اکنون تنها با مدل‌های آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس می‌توان چنین فرمتی را ضبط کرد.

در کنار چیدمان عمودی دوربین، انتظار می‌رود که آیفون 16 دکمه اکشن را دریافت کند و یک دکمه اضافی به نام Capture با فناوری جدید خازنی در سمت راست گوشی قرار بگیرد. از این دکمه جدید برای تصویربرداری استفاده خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی