ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون
موبایل

گوشی آیفون در سقوط از ارتفاع 4 کیلومتری جان سالم به در برد [تماشا کنید]

یک چترباز با نام «هاتون اسمیت»، متوجه شد هنگام پریدن از ارتفاع 4 کیلومتری، گوشی آیفونش زودتر به زمین سقوط کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۱:۰۰

آزمایش سقوط گوشی‌های آیفون یا هر گوشی هوشمند دیگری معمولاً از حداکثر ارتفاع 6 متری انجام می‌شود. اما اگر این دستگاه‌ها از ارتفاع بالاتری سقوط کنند چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ برای پاسخ دادن به این سوال، اخیراً یک چترباز قبل از اینکه متوجه شود گوشی آیفونش سقوط کرده، از ارتفاع حدود 4 کیلومتری پرید. در ویدیویی زیر می‌توانید این حادثه و نحوه واکنش آیفون به سقوط از چنین فاصله‌ای را مشاهده کنید.

چترباز اشاره شده که «هاتون اسمیت» نام دارد، ویدیو تجربه خود را در تیک تاک به اشتراک گذاشته است. همانطور که در ویدیو زیر دیده می‌شود، آیفونِ اسمت درست پس از پریدن او از هواپیما، از جیب پشتی‌اش خارج می‌شود. با این وجود، گوشی آیفون او حتی پس از سقوط از ارتفاع 4.5 کیلومتری که احتمالاً در آن زمان سرعتی بیشتر از 160 کیلومتر بر ساعت داشته، هیچ مشکلی نداشته است.

سقوط آیفون از فاصله 4 کیلومتری

او همچنین در بخش نظرات ویدیو خود اشاره کرد که برای گوشی آیفون خود از قاب Catalyst استفاده می‌کرده است. بنابراین اگر گوشی او قاب محافظ را نداشت، می‌توان انتظار آسیب جدی را داشت. همچنین گوشی به جای اینکه روی سطوح سخت مانند سنگ یا خاک سفت فرود بیاید، در یک منطقه باتلاقی و گل آلود فرود آمده است.

تاکنون گزارش‌های مختلفی درباره سقوط آیفون از ارتفاع‌های بسیار بالا منتشر شده، اما به‌نظر می‌رسد این مورد یکی از قابل‌توجه‌ترین‌ها باشد، زیرا در آن، گوشی اپل از ارتفاع بسیار بالاتری سقوط کرده است. به‌عنوان مثال، یکی از گزارش‌های قبلی به گوشی آیفون 10 مربوط می‌شود که پس از سقوط از ارتفاع 3.35 کیلومتری، جان سالم به در برد.

برای اینکه درباره این موضوع، پیش‌زمینه بیشتری داشته باشید، اواخر سال گذشته، در مطلبی مقاومت گلکسی S23 اولترا و آیفون 14 پرو مکس در تست سقوط را با یکدیگر مقایسه کرده بودیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی