ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قیمت رنو پی کی
قیمت و شرایط فروش خودرو

نگاهی به قیمت رنو پی‌کی و پژو آردی؛ ارزان‌ترین خودروهایی که می‌توانید بخرید!

در این مطلب نگاهی به قیمت رنو پی‌کی و پژو آردی داریم که هر دو خودرو از ارزان‌ترین گزینه‌های حال‌حاضر بازار هستند.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ | ۲۰:۳۰

افزایش شدید قیمت خودرو در بازار سبب شده است که روزبه‌روز قدرت خرید مصرف‌کنندگان ایرانی تحلیل پیدا کند. درنتیجه مشتریان ایرانی توجه بیشتری به خرید خودروهای ارزان‌قیمت و مسن پیدا کرده‌اند. قیمت رنو پی‌کی و پژو آردی، طی مدت اخیر موردتوجه مخاطبان ایرانی قرار گرفته است.

رنو پی‌کی حاصل تغییراتی است که پارس‌خودرو روی اتاق و پلتفرم رنو 5 معروف پیاده کرد. این شرکت با نصب موتورهای پراید و هیوندای روی اتاق رنو 5، سعی کرد نسخه جدید، متفاوت و قوی‌تری از رنو 5 سالخورده را تولید کند. البته به‌دلیل تغییرات فنی ایجادشده روی رنو 5، دیفرانسیل‌های این خودرو بزرگ‌تر شدند و گلگیرها از بدنه بیرون زدند. عبارت پی‌کی نیز کوتاه‌شده انگلیسی نام شرکت پارس‌خودرو است (Pars Khodro-PK).

قیمت رنو پی کی

تولید رنو پی‌کی از سال 1380 آغاز شد و تا سال 1386 ادامه یافت. واپسین نسخه‌های این خودرو علاوه بر تغییرات فنی، چراغ‌های عقب جدیدی نیز در بخش عقب داشتند و نام آن‌ها نیز به نیو پی‌کی تغییر یافت. قیمت رنو پی‌کی به‌طور معمول کمتر از صد میلیون تومان بوده و خرید آن همچنان برای مخاطب ایرانی امکان‌پذیر است. البته نسخه‌های بازسازی‌شده این خودرو بیش از 100 میلیون تومان قیمت دارند.

جدول قیمت رنو پی‌کی در بازار، فروردین 1403:

مدلرنگوضعیت بدنهکارکردقیمت
1385نوک مدادیچند لکه رنگ۲۰۰٬۰۰۰۸۵٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
1383یشمیچند لکه رنگ۲۰۰٬۰۰۰۶۵٬۸۰۰٬۰۰۰ تومان
1384نقره‌ایچند لکه رنگ۱۵۰٬۰۰۰۱۳۷٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
1384بژچند لکه رنگ۱۵۰٬۰۰۰۱۰۵٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
1385نقره آبیچند لکه رنگ۱۷۷٬۰۰۰۹۸٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان

دیگر خودروی ارزان‌قیمت این روزها، پژو آردی است. پژو آردی نیز حاصل تغییراتی است که تیم توسعه محصول ایران‌خودرو براساس اتاق پژو 405 انجام داد. درواقع ایران‌خودرو تصمیم گرفت به‌جای عرضه پژو 405 در سه نسخه 1600، 1800 و 2000، تنها پژو 405 را با موتور 1800 به تولید برساند و مدل ارزان‌تر را با پیشرانه پیکان روانه بازار کند. مدتی بعد از تولید نسخه اولیه پژو آردی، نسخه ارتقایافته این خودرو با نام آردی x نیز به بازار عرضه شد. ایران‌خودرو در میانه دهه 1380، مدل دیگری را با پیشرانه 1700 سی‌سی پیکان کار معروف و با نام پژو روآ روانه بازار کرد.

قیمت پژو آردی

درحال‌حاضر قیمت پژو آردی با توجه به سلامت خودرو، بین 90 الی 120 میلیون تومان است. تولید این خودرو از اواخر دهه هفتاد خورشیدی آغاز شد و تا سال 1386 ادامه یافت. ایران‌خودرو پس از آن نسخه ارزان‌سازی‌شده پژو 405 را با نام پژو 405 GLI روانه بازار کرد.

جدول قیمت پژو آردی در بازار، فروردین 1403:

مدلرنگوضعیت بدنهکارکردقیمت
1384طوسیچند لکه رنگ۳۴۰٬۰۰۰۱۱۸٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
1384یشمیچند لکه رنگ۳۰۰٬۰۰۰۱۱۷٬۸۰۰٬۰۰۰ تومان
1385سفیدسالم۱۳۰٬۰۰۰۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
1385یشمیشاسی ضربه‌دار۲۰۰٬۰۰۰۸۵٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Hero007
    Hero007 | ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

    حسب تجربه: به هیچوجه سمت روآ یا RD نروید
    ولی سپند PK اگر مشکل موتور یا جوش آوردن نداشت گزینه ی بهتریه. سعی کنید پیش از خریدش چند ده کیلومتر پرفشار و در حالت کولر روشن راه برین تا کمی فشار بیاد به موتور و اگه ایرادی اساسی داشت که مالک بهتون نمی گفت زود معلوم بشه. چون به اصطلاح تعمیرکارها "نیم انژکتور" هست هر تعمیرکاری قبولش نمی کنه...

مطالب پیشنهادی