ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شرایط فروش شاهین اتوماتیک
قیمت و شرایط فروش خودرو

شرایط فروش شاهین اتوماتیک اعلام شد؛ تحویل 15 ماه دیگر! + جدول شهریورماه 1402

شرایط فروش شاهین اتوماتیک در شهریور 1402 از سوی سایپا اعلام شد. این خودرو با موعد تحویل آذر 1403 عرضه شده است.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

شاهین اتوماتیک یکی از خودروهای جدید سایپا است که در مرحله دوم سامانه یکپارچه به متقاضیان ارائه شد. سه ماه پس از برگزاری مرحله دوم عرضه یکپارچه خودرو، قیمت شاهین اتوماتیک، اطلس و دیگر خودروهای جدید سایپا توسط شورای رقابت اعلام شد. اکنون نیز شرایط فروش شاهین اتوماتیک با موعد تحویل پاییز سال آینده از سوی این شرکت اعلام شده است.

درحال‌حاضر متقاضیان خرید شاهین اتوماتیک در قالب سامانه یکپارچه با موعد تحویل پاییز 1403، قادر به پیش‌خرید این خودرو هستند. مبلغ مورد‌نیاز برای شرکت در این پیش ثبت‌نام نیز 290 میلیون تومان است. از آنجایی که حداکثر 50 درصد قیمت خودرو در زمان پیش‌خرید از مشتریان دریافت می‌شود، قیمت شاهین اتوماتیک برای مشتریان بیش از 580 میلیون تومان خواهد بود.

شرایط فروش شاهین اتوماتیک در شهریورماه 1402:

خودروپیش‌پرداختموعد تحویلقیمت نهایی
شاهین اتوماتیک CVT290 میلیون تومانآذر 1403در زمان تسویه مشخص می‌شود.

باید به این نکته توجه داشته باشید که رقم نهایی قیمت خودرو در شرایط پیش‌فروش هنگام تسویه مشخص می‌شود. قیمت خودرو نیز هر چند ماه یکبار توسط شورای رقابت افزایش پیدا می‌کند. بنابراین در زمان حال که 15 ماه با تحویل شاهین اتوماتیک به مشتریان فاصله داریم، بایستی انتظار رقم بالاتری را به‌عنوان بهای این خودرو داشته باشیم. برای مثال، ممکن است در زمان تحویل خودرو، قیمت شاهین اتوماتیک به بیش از 800 میلیون تومان رسیده باشد. بدیهی است که در این بازه قیمتی، تقاضای چندانی برای خرید شاهین اتوماتیک وجود نخواهد داشت.

بنابر اظهار‌نظر مدیر سامانه یکپارچه، حدود 50 درصد از متقاضیان خرید خودروهای سایپا در قالب این سامانه انصراف داده‌اند. انتظار داریم پس از اعلام قیمت خودروهای جدید سایپا و شرایط پیش‌فروش با موعد تحویل دیرهنگام، سیل انصراف‌ها افزایش یابد. بنابراین شاهین اتوماتیک شروع نامناسبی را برای ورود به بازار ایران تجربه خواهد کرد. این شرایط در مورد دیگر خودروهای جدید سایپا نیز تا حدی صادق خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی