ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قیمت اطلس
قیمت و شرایط فروش خودرو

قیمت اطلس از سوی سایپا اعلام شد؛ رقیب پژو 207 با نرخی بیشتر!

قیمت اطلس از سوی سایپا برای مشتریان اعلام شد. این خودرو که نسخه به‌روزشده کوییک محسوب می‌شود، حدود 2 برابر آن قیمت دارد.

حدود یک هفته قبل، قیمت محصولات جدید سایپا از سوی شورای رقابت اعلام شد. اکنون سایپا قیمت اطلس و دیگر خودروهای جدیدش را اعلام کرده است. این نرخ‌ها پس از اضافه‌شدن مالیات و عوارض مختلف به‌دست آمده‌اند و نرخ نهایی تسویه‌حساب مشتری هستند. قیمت سایپا اطلس به‌عنوان نسخه جدید و به‌روز‌شده کوییک، اکنون به حدود 400 میلیون تومان رسیده است!

هم‌زمان با اعلام نرخ نهایی شاهین اتوماتیک،‌ اطلس و دیگر خودروهای سایپا به‌زودی شاهد انتشار شرایط فروش این خودروها نیز خواهیم بود. شرایط فروش خودروهای یادشده نیز به‌صورت پیش‌فروش خواهد بود. بخشی از مبلغ خودرو در زمان ثبت‌نام از مشتری دریافت می‌شود و مابقی قیمت هنگام تحویل از او اخذ خواهد شد. بااین‌حال، به‌نظر نمی‌رسد که مشتریان سایپا از شرایط پیش‌فروش طولانی‌مدت این شرکت استقبال کنند.

گزینه‌های موجود در بازه قیمت اطلس

قیمت سایپا اطلس برای مشتریان درحال‌حاضر معادل 395 میلیون تومان اعلام شده است. به بیان دیگر، اگر همین امروز بتوانید اطلس را از سایپا تحویل بگیرید، باید 395 میلیون تومان وجه نقد را به حساب شرکت واریز کنید. بدیهی است که در شرایط پیش‌فروش سایپا، قیمت روز خودرو مبنای تسویه قرار می‌گیرد. اگر تا پاییز سال آینده حدود 50 درصد به قیمت کارخانه سایپا اطلس اضافه شود، نرخ نهایی این خودرو برای تسویه مشتریان به حدود 592 میلیون تومان خواهد رسید. درحال‌حاضر با این مبلغ می‌توانید خودروهای مختلفی را از بازار آزاد خریداری کنید.

موضوع دیگر که حاکی از شکست سایپا اطلس در آینده نزدیک خواهد بود، رقبای پرشمار این خودرو است. در محدوده قیمتی 400 الی 500 میلیون تومان، مشتریان می‌توانند محصولات مختلف ایران‌خودرو را از بازار خریداری کنند. رانا پلاس و پژو پارس، دو خودروی شاخص این بازه قیمتی هستند. همچنین اگر قیمت کارخانه‌ای خودروها را مبنا قرار دهیم، پژو 207 ارزان‌تر از اطلس به فروش می‌رسد. همچنین در سوی دیگر، خودروسازان خصوصی همچون کرمان موتور و مدیران خودرو، محصولات خود را با موعد تحویل زودهنگام و شرایط فروش اقساطی به مشتریان عرضه می‌کنند. بنابراین در شرایطی که بازار از رونق افتاده است و دیگر اثری از صف‌کشیدن مشتریان برای خودروهای جدید مشاهده نمی‌شود، سایپا اطلس از همین ابتدای کار به شکست خود اعتراف می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • rayacoder
    rayacoder | ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

    همان ارابه مرگ سایپا با لباسی جدید !

مطالب پیشنهادی