ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

تلویزیون شما یک شب هم نباید خاموش باشد

برنامه‌ ریزی داشته باشید، حتی اگر یک دفعه از آسمان سنگ بارید. حتماً برای شما هم پیش آمده که با وجود برنامه ‌ریزی‌های مالی در زندگی، به ناگاه دچار هزینه‌هایی شوید، که شاید تامین آن ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

برنامه‌ ریزی داشته باشید، حتی اگر یک دفعه از آسمان سنگ بارید. حتماً برای شما هم پیش آمده که با وجود برنامه ‌ریزی‌های مالی در زندگی، به ناگاه دچار هزینه‌هایی شوید، که شاید تامین آن برای شما ایجاد مشکل کند.

مستهلک شدن وسایل برقی خانه و ایجاد مشکل در آن‌ها، یکی از شایع‌ترین اتفاقات در زندگی روزمره هر کسی است، که شاید خیلی از برنامه‌های مالی را به هم بریزد. سوال اینجاست که حتی در چنین مواردی هم می توان با برنامه ریزی به مقابله با موارد غیرقابل پیش بینی رفت؟

خب باید به این سوال اینگونه پاسخ داد، که اگر پشتیبانی قوی مثل گلدیران از محصول شما در هنگام سختی‌ها حمایت کند، دیگر نگران تعمیر غیرتخصصی، هزینه‌های گزاف و ... در مورد دستگاه خود نخواهید شد. در این مطلب سعی ما بر این بوده که تا حد امکان، خیال شما را از خرابی‌ها و مشکلات تصویر راحت کنیم، تا بتوانید هر آنچه نیاز است را درباره تعمیر تصویر تلویزیون بدانید.

آیا ایراد های مربوط به تصویر در تلویزیون قابل حل است؟

آنچه مسلم است وظیفه اصلی تلویزیون‌ها نمایش تصویر است. اگر تلویزیون در نمایش تصویر خود دچار مشکل شود، شاید نشان دهنده نیاز به تعمیر تلویزیون باشد. اختلال در تصویر می‌تواند به شکل های مختلفی نمایان شود، اما چرا این مشکل‌ها به وجود می آید؟

تعمیر تلویزیونی که تصویر آن کیفیت ندارد ممکن است؟

در صورتی که کیفیت تصویر تلویزیون شما پایین است، یا تصویر را به صورت شطرنجی مشاهده می‌کنید، برای تعمیر تلویزیون، از راهکارهای مشترکی که در ادامه درباره آن توضیح خواهیم داد، می‌توانید استفاده کنید.

معمولا این مشکل زمانی می‌تواند اتفاق بیفتد که تصویری که در حال پخش است، تصویر با کیفیتی نباشد. مثلا سیگنال‌هایی که از فرستنده‌ی ایران، یعنی صدا و سیما یا حتی تصاویر ماهواره‌ای و سی‌دی های کپی پخش می‌شوند، با وضوح و کیفیت پایین باشند.

یکی از راه حل‌ها برای تعمیر تلویزیون این است که باید سیگنالی با وضوح تصویر HD و FULLHD به تلویزیون بدهید، تا با کیفیت مطلوب تصاویر را ببینید. در ضمن با انجام دادن تنظیمات زیر می‌توانید کیفیت تصویر را بهتر کنید:

 • برای انجام تنظیمات برای تعمیر تلویزیون، لازم است در منوی تصویر، حالت تصویر را بر روی درخشان قرار دهید.
 • در مرحله‌ی بعد، وضوح تصویر را کمی پایین تر انتخاب کنید.
 • دمای رنگ و گزینه‌ی رنگ را نیز می توانید به دلخواه خودتان تنظیم کنید.
 • با انتخاب دکمه‌ی OK و یا INFO، می‌توان مشخصات تصویر ارسالی صدا و سیما را ببینید. چنانچه با انتخاب این کلید، مشخص شد رزولوشن تصویر پایین است، بنابراین کیفیت تصویر نیز پایین می‌باشد و دستگاه ایرادی ندارد.
 • البته در تلویزیون های جدید، می‌توانید در قسمت پشتیبانی یا تنظیمات تصویر، به گزینه‌ی تست تصویر بروید و چک کنید ایرادی دیده می‌شود یا خیر؟

در صورتی که همه مراحل را چک کردید و مشکل دستگاه برطرف نشد، باید تکنسین جهت تشخیص عیب و تعمیر تلویزیون ال جی مراجعه کند .

آیا رنگ تصویر تلویزیون خوب نیست؟

زمانی که مشکل در رنگ تلویزیون به وجود می‌آید، برای حل این مشکل و تعمیر تلویزیون، این مراحل را انجام دهید:

 • در قسمت تنظیمات تصویر، کیفیت تصویر را چک کنید و یک مرتبه ریست تنظیمات تصویر را انجام دهید .
 • سه مرتبه دکمه‌ی mute روی کنترل را فشار دهید و سپس بازنشانی صدا و تصویر را تایید کنید.
 • حالت تصویر را روی حالت درخشان انتخاب کنید و تنظیمات رنگ همانند دمای رنگ، ته رنگ و ... را تنظیم کنید. استفاده از این تنظیمات برای تنظیم دمای رنگ و ته درنگ برای زمانی است که با ایراد غیر طبیعی بودن رنگ ها مواجه می‌شوید، که انجام این تنظیمات تاثیر زیادی بر روی تصویر دارد.
 • دقت کنید در صورتی که در منوی تصویر، گزینه‌ی " اعمال برای همه‌ی ورودی ها " را انتخاب کردید، تنظیمات تصویر بر روی همه‌ی ورودی‌ها را انجام دهید. حالا چک کنید آیا در تنظیماتِ رنگِ همه‌ی ورودی ها این مشکل وجود دارد؟
 • در ضمن حتما چک کنید با چه دستگاه جانبی مثل سینما خانگی و ... تصویر را بررسی کردید. ممکن است یک دستگاه جانبی ایراد تصویر داشته باشد.
 • می‌توانید از قسمت تست تصویر هم این مورد را چک کنید.

در صورت حل نشدن ایراد، لازم است تعمیر تلویزیون ال جی از سوی تکنسین های مجرب گلدیران، به صورت تخصصی انجام شود.

چرا وضوح تصویر تلویزیون پایین است؟

در صورت مواجه شدن با همچین مساله‌ای، دقت کنید که با راهکار‌های خیلی ساده‌ای که در ادامه خواهید خواند، می توانید خودتان مشکل تلویزیون را حل کنید، در غیر این صورت برای تعمیر تلویزیون، به تکنسین های متخصص اعتماد کنید.

 • در این صورت حتما یک فیلم باکیفیت روی فلش بریزید و به تلویزیون وصل کنید. چک کنید آیا تلویزیون، تصویری که از فلش پخش می شود را با کیفیت نمایش می‌دهد یا خیر؟
 • اگر تصویری که با فلش روی تلویزیون پخش می‌شود کیفیت داشته باشد، مشکل از شبکه صدا و سیما و یا تصویری بوده که در آن زمان در حال پخش بوده است. اما اگر تصویری که می‌بینید، با فلش هم کیفیت نداشت، در این مورد حتما برای اینکه از علت خرابی تلویزیون اطمینان داشته باشید، کار را به متخصصان بسپارید. باید تعمیر تلویزیون ال جی، تخصصی توسط تکنسین انجام شود.
کلام آخر

در پایان باید دانست برای انتخاب محصولات خانگی، باید مسائل زیادی را مورد توجه قرار داد. چرا که این انتخاب، ممکن است تبعات زیادی را برای ما در پی داشته باشد. اگر تصمیم گرفته‌اید تعمیر یکی از وسایل منزل را، به یک تعمیرکار غیرمجاز یا محلی بسپارید، فکر تضمین این تعمیرات را از سر بیرون کنید. در غیر این صورت بهتر است از طریق مجرای کارشناسی و مطمئن کار را انجام دهید، گلدیران در سایه‌ی سابقه‌ی طولانی در ارائه خدمات پس از فروش با تکنسین‌های متخصص، خیال مشتریان خود را از هرگونه تعمیراتی راحت کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
 • Danial
  Danial | ۲ مرداد ۱۳۹۸

  تلکیزیون های میانرده و پایین رده ی الجی همش صفحه میسوزونه

مطالب پیشنهادی