شباهت وضعیت بورس سال 99 به سال 91 از زبان تریدر نووا

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

این روزها که بازار بورس دچار افزایش نقدینگی و حجم معاملات به طرز فزاینده و غیر عادی شده، بسیاری از افراد برای اولین بار تصمیم می گیرند وارد بازار سهام شوند و با سرمایه های راکد خود، که در این ایام کرونا کاری با آن نمی شود انجام داد، سهامداری شرکت های سیاه و سفید بورس ایران را شروع می کنند. اما با نگاهی به گذشته نه چندان دور می توان شباهت های بسیار زیادی را از لحاظ بنیادی و تکنیکال بین سال 1399 و 1391 پیدا کرد. در این مقاله می خواهیم این دو وضعیت را با هم بررسی کنیم و راه حلی مناسب جهت حفظ ثروت و افزایش اندوخته مالی برای شما مشخص کنیم. با ما همراه باشید.

شاخص بازار بورس ایران در آذر ماه سال 1391 با خیزی بزرگ به عدد 33 هزار واحد ر سید، عددی که برای خیلی از افراد غیر قابل باور بود، اما کارشناسان اقتصادی آن را پیش بینی کرده بودند زیرا هنوز قیمت سهام شرکت های فعال در بازار بورس مطابق با رشد تورم، حرکت نکرده بودند. اما ماجرا از جایی شروع شد که خبر رشد بورس به گوش افراد عادی و حتی کسانی که تا به حال چیزی از بورس نشنیده بودند نیز رسید، همان افرادی که با تورم شدید و افزایش قیمت دلار از 1000 تومان به حدود 4 هزار تومان، مقدار زیادی ضرر کرده بودند.

جبران ضرر و ترکیدن حباب بورس

این افراد که هر روز به دنبال راهی برای جبران ضررهای خود بودند، فرصت را غنیمت شمردند و میلیون میلیون و بعضا میلیارد میلیارد سرمایه وارد بازار بورس ایران کردند. این روند ماه ها ادامه داشت تا اینکه شاخص بورس به حدود 100 هزار واحد رسید و حبابی که مدت ها بود کارشناسان راجع به آن هشدار می دادند ولی افراد عادی باور نمی کردند، ترکید!

بله، خیلی از افرادی که برای جبران ضرر افزایش تورم و نرخ دلار وارد بازار شده بودند، دوباره ضرری شدیدتر از قبل را تجربه کردند و پشت دست خود را داغ کردند تا دیگر وارد کارهای تخصصی که نیاز به دانش و تجربه فراوان دارد نشوند....

اما متاسفانه حافظه تاریخی آدمیزاد ضعیف است و همان افراد را این ایام در حالی مشاهده می کنیم که دوباره سرمایه های خود را بی حساب و کتاب وارد بازار پیچیده بورس ایران می کنند که متاسفانه نهایتا نتیجه ای بدتر از ترکیدن حباب سال 1391 را برای این عزیزان متصوریم...

عزیزانی که در انتهای روندهای قیمتی وارد بازار سرمایه می شوند و بدون آموزش بورس و آموزش فارکس به صورت اصولی، با سیگنال های معاملاتی هر شخص به ظاهر حرفه ای شروع به خرید و فروش سهام می کنند.

البته هنوز هم دیر نشده و می توان با اندکی تامل روی خود سرمایه گذاری کرد و روش های کسب درآمد اینترنتی مطمئن را آموخت، به دنبال یادگیری روش های معاملاتی از قبیل پرایس اکشن پیش رفت و یا در دوره های آموزشی مختلف شرکت کرد، به جای قمار روی اندوخته های سخت به دست آمده.

سایت تریدر نووا به آدرس www.TraderNova.com با بیش از 10 سال سابقه در بازارهای مالی در کنار شماست تا بهترین استراتژی معاملاتی را یاد بگیرید، با بهترین بروکر آشنا شوید و در آن افتتاح حساب کنید و نهایتا قدم به قدم تا استقلال مالی پیش بروید. برای آموزش مفاهیم بازارهای بین المللی نیز می توانید به سایت های معتبری همچون www.BabyPips.com سر بزنید و از تجربیات چندین و چند ساله اساتید معامله گری به رایگان استفاده کنید.

معامله گری سهام، طلا، سکه و ارزها امری تخصصی است و اکیدا توصیه می گردد بدون آموزش و تجربه با سرمایه های کوچک، وارد نشوید.

مطالب مرتبط

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟