ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

ترندیکس چه می‌کند؟

ترندیکس ابزاری برای رصد فعالیت‌های تمام اپلیکیشن‌های فعال بر روی استورهای مختلف است. ترندیکس به شما کمک می‌کند تحرکات تبلیغاتی برندها و تاثیر این تحرکات روی نصب و حذف اپلیکیشن‌هایشان را زیر نظر بگیرید، آن‌ها ...

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

ترندیکس ابزاری برای رصد فعالیت‌های تمام اپلیکیشن‌های فعال بر روی استورهای مختلف است. ترندیکس به شما کمک می‌کند تحرکات تبلیغاتی برندها و تاثیر این تحرکات روی نصب و حذف اپلیکیشن‌هایشان را زیر نظر بگیرید، آن‌ها را تحلیل و بررسی کنید و متناسب با آن تصمیمات استراتژیک بگیرید. با استفاده از این ابزار در واقع شما از تجربه‌ی همه برندهای صنعت استفاده می‌کنید و رقبای خود را به‌طور مداوم زیر نظر دارید.

در حوزه‌ی بازاریابی اپلیکیشن‌ها، هنگامی که اپلیکیشن شما آماده ارائه به مخاطبان شد، باید کار معرفی آن را آغاز کنید. جذب کاربر برای اپلیکیشن‌ها به دو روش رایگان و پولی انجام می‌شود.

ASO یکی از انواع روش‌های رایگان در جهت جذب کاربر است. در این روش با بهبود قابلیت دیده شدن اپلیکیشن‌ها در Storeهایی مانند App Store، کافه بازار و Google Play، تلاش می‌شود تا اپلیکیشن شما مورد توجه بیشتری قرار بگیرد. ASO شامل فعالیت‌های زیر می‌شود:

 • تحقیق بر روی کلیدواژه‌های جستجو‌شده در Storeها و استفاده از داده‌های مربوط به کلمات پربازدید و مهم
 • بهینه‌سازی آیکون، توضیحات، تصاویر و ویدئو‌های اپلیکیشن برای تشویق بیشتر کاربران به نصب برنامه
 • بومی‌سازی صفحه‌ی محصول اپلیکیشن برای زبان‌های مختلف
 • پیاده‌سازی یک استراتژی بازخورد جهت ایجاد یک جریان ثابت از بازخوردهای مثبت
 • افزایش تعداد دفعات حضور برنامه در بخش‌ برنامه‌های مشابه
 • زیر نظر گرفتن تغییرات Store و به‌روزسانی‌های رقیبان جهت تعیین استراتژی‌

با اینکه راه‌های مختلفی مانند توصیه وب‌سایت‌ها، دوستان و … برای یافتن اپلیکیشن‌های جدید وجود دارد، اما برخی تحقیقات نشان می‌دهد که 63% از مشتریان اپلیکیشن‌ها مایل به جست‌وجوی اپلیکیشن‌های جدید در App Store هستند و این موضوع باعث توجه بیشتر صاحبان اپلیکیشن‌ها به انجام فرایند ASO می‌شود.

ترندیکس چگونه به استراتژی ASO کمک می‌کند؟

با توجه به افزایش روزبه‌روز تعداد اپلیکیشن‌های موجود در Storeها، امکان پیدا شدن و دیده شدن اپلیکیشن‌ها نیز کمتر می‌شود؛ بنابراین برای دیده شدن اپلیکیشن خود باید از روش‌های مختلف بازاریابی اپلیکیشن استفاده کنید. ترندیکس برای بهینه‌سازی اپلیکیشن برای استور، ابزارهای زیر را در اختیار شما قرار می‌دهد:

 • سرچ کلیدواژه: مشاهده رتبه اپلیکیشن‌ها در کافه بازار روی کلمه‌های مختلف و در روزهای مختلف

در تصویر زیر نتایج جستجوی کلمه‌ی ویپاد در کافه‌بازار را از طریق داشبورد ترندیکس مشاهده می‌کنید.

 • تحقیق کلیدواژه: تخمین میزان ایمپرشن و ترافیک کلمه‌های مختلف
 • جاسوسی کلیدواژه: اپلیکیشن‌های مختلف هرکدام روی چه کلماتی رتبه مطلوب دارند؟ به عبارت دیگر هر اپلیکیشن از چه کلماتی نصب می‌گیرد؟

در تصویر زیر می‌توانید نمودار موقعیت اپلیکیشن بلوبانک در جست‌و‌جوی کلمه‌ی digipay را برای سه ماه گذشته مشاهده کنید.

همچنین با استفاده از ترندیکس می‌توانید فهرستی از کلیدواژه‌های مختلف و موقعیت یک اپلیکیشن در جست‌وجوی هر یک را مشاهده کنید. این فهرست برای اپلیکیشن ایوا به صورت زیر است.

این بخش از خدمات ترندیکس به شما کمک می‌کند از اطلاعات روی Storeها و تجربیات اپلیکیشن‌های موجود در بازار استفاده کنید، رقیبان خود را زیر نظر بگیرید و با دید بازتری در رابطه استراتژی ASO خود تصمیم‌گیری کنید.

متداول ترین روش‌های بازاریابی پولی اپلیکیشن

روش‌های زیادی برای بازاریابی پولی اپلیکیشن وجود دارد که هر اپلیکیشنی بسته به نوع و هدف کسب‌وکار، میزان بودجه و محل حضور اغلب مخاطبان هدف خود باید روش‌هایی را برای بازاریابی و تبلیغ اپلیکیشن خود انتخاب کند. برخی از روش‌های بازاریابی مختلف شامل موارد زیر می‌شود:

 • استفاده از شبکه‌های تبلیغاتی (Ad-networks)
 • تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی (Social Media Marketing)
 • سرچ ادز کافه بازار
 • گوگل ادز
 • بازاریابی دوجانبه (Cross-Promotion Network)
 • تبلیغات آفلاین (بنرهای شهری، تبلیغات تلویزیونی، حضور در نمایشگاه‌ها و …)

 ترندیکس چگونه به استراتژی بازاریابی پولی اپلیکیشن کمک می‌کند؟

ترندیکس تبلیغات رقبای شما را آنالیز می‌کند و آمار زیر را در اختیار شما می‌گذارد:

 • ارائه جامع‌ترین اطلاعات و ترندهای بازار اپلیکیشن‌های موبایل
 • اعلام تعداد نصب فعال هر برنامه به صورت روزانه

به عنوان یک نمونه‌ی واقعی شما با استفاده از ترندیکس می‌توانید وضعیت نصب فعال اپلیکیشن‌های حوزه‌ی نئوبانک روی کافه‌بازار را با هم مقایسه کرده و نتایج آن را تحلیل و بررسی کنید. داده‌های دو نمودار زیر مربوط به بازه‌ی زمانی بعد از انتشار اپلیکیشن بلوبانک بر روی کافه بازار است.

 • ارائه شاخص‌های کلیدی اپلیکیشن‌ها روی استورهای مختلف (تعداد دانلودها و نظرات، وضعیت عملکردی و رتبه‌بندی اپلیکیشن‌ها در لیست‌های اصلی و دسته‌بندی‌های استور)
 • معرفی اپلیکیشن‌هایی که بیش‌ترین رشد و بیش‌ترین افت را داشته‌اند
 • بررسی و گروه‌بندی مخاطبین و کاربران اپلیکیشن‌ها

بخشی از این اطلاعات برای اپلیکیشن بلوبانک در تصویر زیر آمده است.

 • کلیدواژه‌های سرچ ادز: بیش‌ترین سرچ ادز در کافه بازار روی چه کلماتی خریده‌ شده‌ است؟ روی هر کلمه کدام برندها تبلیغ خریده‌اند؟

ترندیکس این اطلاعات را برای هر اپلیکیشن نیز به صورت جداگانه ارائه میدهد.

 • کمپین‌های سرچ ادز کافه بازار: کدام برندها بیش‌ترین سرچ ادز کافه بازار را خریده‌اند و نسبت به سایر برندها تمرکز بیش‌تری روی این نوع تبلیغات دارند.

صاحبان اپلیکیشن و فعالان حوزه دیجیتال مارکتینگ، با استفاده از آمار و اطلاعات ارائه‌شده توسط ترندیکس می‌توانند در لحظه وضعیت Storeها را بررسی کرده و با اطمینان و دانش بیشتر درباره‌ی استراتژی بازاریابی خود تصمیم‌گیری کنند.

اگر شما هم به تحلیل رقیبان خود و رصد کردن مداوم وضعیت Storeها احتیاج دارید، همین حالا در ترندیکس ثبت‌نام کنید و با ۸۰ درصد تخفیف فرصت‌های رشد اپلیکیشن خود را کشف کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی