از گذشته تا آینده‌ی محله‌ی سعادت آباد [رپورتاژ آگهی]

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

محله‌ی سعادت آباد قدمت چندانی ندارد؛ ولی در همین دهه‌ی اخیر پیشرفت چشم‌گیری داشته است.

قیمت خرید خانه ، آپارتمان و ملک در سعادت آباد در سا‌ل‌های گذشته به طور فزاینده‌ای افزایش یافت و اکنون محله‌ی سعادت آباد به یکی از محله‌های مرفه و لوکس تهران تبدیل شده است.

اگر قصد رهن و اجاره‌ی خانه یا آپارتمان در محله‌ی سعادت آباد را دارید، شاید برای شما اهمیتی نداشته باشد که  سعادت آباد در ۱۰ سال آینده چه تغییراتی خواهد کرد؛ ولی این آینده بینی در موضوع خرید منزل اهمیت پیدا می‌کند.

سعادت آباد به دلیل رشد ساختمان سازی لوکس، افزایش امکانات منطقه و موقعیت جغرافیایی خوش آب و هوا دچار افت قیمت نخواهد شد؛ اما ممکن است این تراکم امکانات در چند سال آینده به شلوغی منطقه منجر شود.

قیمت خرید

موارد زیادی در انتخاب محل سکونت و خرید منزل لحاظ می‌شوند؛ اما عامل قیمت یکی از تاثیرگذارترین عوامل است.

قیمت خرید آپارتمان در سعادت آباد  بستگی به خیابان، امکانات ساختمان، مواد استفاده شده در ساختمان و... دارد. اکثر آپارتمان‌های منطقه نوساز هستند و امکانات مناسبی دارند. این قیمت در کمترین حالت ممکن برای آپارتمانی با امکانات کامل، از ۱۵ میلیون تومن برای هر متر شروع می‌شود و درباره‌ی سایر آپارتمان‌ها به موقعیت و امکانات ساختمان بستگی دارد.

چرا سعادت آباد؟

 • شاهراه بودن سعادت آباد به دلیل نزدیکی به اتوبان‌های چمران، نیایش، یادگار امام، شیخ فضل‌اله و ...
 • فعالیت سازندگان مطرح کشور در این منطقه
 • آب و هوای مناسب نسبت به سایر نقاط شهر به دلیل کوه‌پایه‌ای بودن منطقه
 • چشم‌انداز خوب برای اکثر آپارتمان‌های سعادت آباد
 • استقرار بهترین امکانات رفاهی، تفریحی، آموزشی، پزشکی و ورزشی مناسب در منطقه‌
 • دسترسی راحت به حمل و نقل عمومی (تاکسی، مترو، اتوبوس)
 • فضای سبز مناسب

نکات مهم قبل از خرید منزل در سعادت آباد:

 • مراقب سند ساختمان‌های نوساز باشید. همانطور که گفته شد بیشتر ساختمان‌های محله‌ی سعادت آباد نوساز هستند. اگر منزل مسکونی که قصد خریدش را دارید نوساز نیست پس به احتمال زیاد از قبل سند دارد؛ اما اگر این ساختمان نوساز است، باید مد نظر داشته باشید که ساختمان‌های نوساز قبل از اتمام کار پیش فروش می‌شوند؛ به این معنا که شما پولی را پرداخت می‌کنید ولی سندی دریافت نمی‌کنید؛ چون سند منزل بعد از تکمیل ساختمان و تایید مهندس ناظر صادر می‌شود. ممکن است سند ساختمان صادر نشود و برای شما مشکلاتی ایجاد کند. اما این موضوع راه حلی دارد. هرچند این راه حل یک راه حل صد درصدی نیست. نام سازنده را جویا شوید و رزومه‌ی او را بررسی کنید. پرس و جو کنید که آیا برای ساختمان‌های قبلی که او ساخته است به موقع سند صادر شده است یا خیر؟
 • بیشتر ساختمان‌های سعادت آباد آپارتمانی هستند. در محله‌ی سعادت آباد برخلاف محله‌ی همسا‌یه‌اش شهرک غرب به ندرت می‌توانید ساختمان‌های ویلایی یافت.
 • سعادت آباد دچار تراکم امکانات شده است و این روند همچنان ادامه خواهد داشت. این تراکم می‌تواند شلوغی منطقه را به دنبال داشته باشد.
 • از همسایه‌ها راجع به میزان رضایتشان درباره‌ی محله و کیفیت ساختمان سوال کنید.
 • مواد به کار رفته در ساختمان را به دقت بررسی کنید. همانطور که قبل از خرید خودرو به تمام جزییات ظاهری و فنی خودرو دقت می‌کنید لازم است در خرید منزل نیز علاوه بر ظاهر به مواد به کار رفته در ساخت و موارد فنی ساختمان هم دقت کنید. می‌توانید از یک متخصص نیز کمک بگیرید.
 • مراقب شیادین باشید. اگر قصد خرید منزل در سعادت آباد را دارید پس به احتمال زیاد شما از نظر مالی قوی هستید. دقت داشته باشید که سرمایه‌ای که دارید می‌تواند دیگران را برای کلاهبرداری وسوسه کند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟