شباهت عجیب واحدهای بزرگ تهران‌نو و سعادت‌آباد در اجاره‌بها [رپورتاژ آگهی]

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

خیابان تهران نو از یک طرف نزدیک به پیروزی، از طرفی دیگر نزدیک به نارمک و تهران پارس است.

اما در عین حال بافت متفاوتی نسبت به این سه محله دارد. تهران نو قبلا محل زندگی فرانسوی ها بوده و ساخت برخی از خیابان های آن نیز از نظم شهری غربی مطابقت می کند. اتوبان دماوند و باقری از مهمترین دسترسی های آن هستند. از طرف دیگر اتوبان امام علی (ع) که جنوب شهر را به مینی سیتی وصل می کند از وسط تهران نو و دماوند رد می شود و اینگونه شاهرگ حیاتی شرق تهران دسترسی را برای ساکنان راحت تر کرده است.

اگرچه کسی انتظاری جز این ندارد که واحدهای سه خوابه برای اجاره آپارتمان در تهران نو گران تر از آپارتمان های زیر ۱۰۰ متر باشد اما بررسی ها نشان می دهد این افزایش قیمت به نظر کمی غیر منطقی می آید. یک آپارتمان نوساز کلیدنخورده ۱۴۰ متری با همه امکانات در سی متری نیروی هوایی ۱۵۰ میلیون رهن و ماهانه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره می خواهد.

دو واحد ۱۳۷ متری و ۱۳۵ متری دیگری هم به ترتیب در همان نزدیکی ها دقیقا با همین قیمت در دیوار پیشنهاد شده است. به نظر می رسد که اجاره آپاتمان های بزرگ نسبت به میانگین منطقه خیلی بالا باشند چرا که با جست و جوی همین رهن و اجاره در سایت دیوار معلوم می شود که خانه های مشابهی با این متراژ و دو یا سه سال ساخت در سعادت آباد، میدان هروی، دولت، شهرک غرب و چند محله گران قیمت دیگر هم در همین رنج قیمتی آگهی شده اند.

برخلاف خانه های بزرگ، بررسی شرایط اجاره آپارتمان در تهران نو در واحد های ۵۰ متری نشان می دهد که این محله دارای واحد هایی با قیمت های نه خیلی گران و نه خیلی ارزان است. یک واحد ۶۵ متری  تک واحدی در میدان وثوق (امامت) در طبقه سوم که جدیدا بازسازی شده و برای یک زوج مناسب است ۲۰ میلیون رهن و ماهانه یک میلیون و دویست هزار تومان اجاره دارد.

این آپارتمان تراس بزرگی دارد آشپزخانه آن ام دی اف و معماری آن نیز جالب است. این واحد را می توان با واحد آپارتمانی دیگری که ۴ متر از این یکی بزرگتر است مقایسه کرد. این آپارتمان هم در خیابان مهریار ۳۰ میلیون و ماهانه ۴۰۰ هزار تومان رهن و اجاره دارد.

البته صاحب این خانه حاضر است تبدیل هم بکند. شرایط ویژه ای که این روزها صاحب خانه ها کمتر زیر بار آن می روند. کلیت ساختمان قدیمی ساز است اما این واحد بازسازی شده است. آپارتمان نوسازتری هم در در مسیل جاجرود قرار دارد که ۵۰ متری و یک خوابه است اما با همان قیمت قبل می توان آن را اجاره کرد.

اگر به دنبال واحد یک سال ساخت می گردید و از مظنه قیمت آن بی خبرید باید بدانید که یک ۶۷ متری یک خوابه، با پارکینگ در خیابان امامت ۴۵ میلیون رهن و ماهانه یک میلیون و صد هزار تومان اجاره دارد. اما اگر بزرگ بودن خانه برایتان اولویت بیشتری تا نوساز بودنش دارد می توانید سراغ واحد های ۸۰ متری بروید که در همان نزدیکی ۸۰ میلیون رهن کامل می ارزند.

یک واحد ۸۵ متری در خیابان بصیر، دارای دو خواب و انباری اما بدون پارکینگ، نزدیکی مسیل جاجرود ۴۰ میلیون رهن و ماهانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اجاره دارد. صاخب خانه ای۱۰ متر بزرگتر از این واحد در خیابان هشتم نیروهوایی با سن بنا ۴ سال به ۵۰ میلیون تومان رهن و دو میلیون تومان اجاره نیاز دارد. اجاره آپارتمان در تهران نو آن هم آپارتمانی ۱۰۰ متری و فول امکانات در میدان امامت با ۶۰ میلیون پول رهن و دو میلیون در سایت دیوار آگهی شده است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟