آزمون آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی – سوالات آیین نامه اصلی

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

نمونه سوالات آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی همواره می تواند کمک بسیار خوبی به­­ متقاضیان گواهینامه راهنمایی و رانندگی کند تا بتوانند در آزمون­ آیین نامه اصلی قبول شوند.

ما در این  قسمت مهمترین و پرتکرارترین نمونه سوالات آیین نامه اصلی را می ببینیم. و با سوالات آیین نامه اصلی آشنا شویم.

قبل از اینکه نمونه سوالات آیین نامه اصلی رایگان را ببینیم شما میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر نمونه سوالات آزمون آیین نامه اصلی با جواب برای قبولی ۱۰۰ درصد در امتحان آیین نامه اصلی را دانلود کنید.

سوالات آیین نامه اصلی

خواندن نمونه سوالات آیین نامه اصلی چه کمکی می کند؟

یکی از مهمترین تاثیرات مطالعه نمونه سوالات آیین نامه قبل از آزمون آیین نامه اصلی اینست که افراد و متقاضیان گواهینامه با سبک سوالات آشنا میشوند.

این موضوع بسیار مهمی است شما در هر آزمونی برای موفقیت بهتر است نمونه سوالات سال های پیش آن را بخوانید و بر اساس سوال ها می توانید متوجه شوید که کدام بخش های کتاب آیین نامه مهم تر است و کدام بخش ها در سال های پیش سوالاتی بیشتری در آزمون آیین نامه اصلی آمده است.

آیا آزمون آیین نامه اصلی سخت است؟

نه میتوان گفت آزمون آيین نامه اصلی سخت است و نمیتوان گفت آسان ! این کاملا به آمادگی شما در هنگام آزمون دارد.

اگر کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی و نمونه سوالات آیین نامه اصلی را خوانده باشید مطمئن باشید آزمون آیین نامه اصلی برای شما بسیار آسان خواهد بود و زود تر از بقیه افراد امتحانتان را خواهید داد.

برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی چه کنیم؟

چند مورد زیر را اگر رعایت کنید حتما قبولی در آزمون آیین نامه اصلی را تجربه میکنید:

۱- کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی را روزنامه وار بخوانید

یعنی اینکه لازم نیست روی هر بخش کتاب خیلی تمرکز کنید و یا کلمه به کلمه حفظ کنید. یادتان باشد آزمون آیین نامه اصلی شما تستی است بنابراین روزنامه وار خواندن کتاب آیین نامه و صرفا فهمیدن موضوعات میتوان کافی باشد.

البته در بخش تابلوهای راهنمایی و رانندگی باید با دقت و تمرکز بیشتری بخوانید چراکه تابلو های راهنمایی و رانندگی حتما بخشی از سوالات آزمون آیین نامه اصلی شما است.

بنابراین این بخش را حتما خوب حفظ کنید.

۲- بخش حق تقدم های کتاب آیین نامه را خوب بخوانید

یکی از بخش های دیگر کتاب آیین نامه که حتما در آزمون آیین نامه اصلی سوال از آن می آید بخش حق تقدم هاست.

معمولا از این بخش سوال به این صورت می آید که تصویر تقاطعی را به شما میدهند و از شما میخواهند که به ترتیب مشخص کنید حق تقدم با کدام یک از وسیله نقلیه ها است.

در این بخش لازم است مفهوم حق تقدم ها و شرایط مختلفی که ممکن است در تقاطع پیش بیاید را دقیقا بخوانید.

۳- سوالات فنی آیین نامه اصلی را دست کم نگیرید

نمونه سوالات فنی آیین نامه اصلی را حتما بخوانید. سوالات فنی بخش جدایی ناپذیر آزمون آیین نامه اصلی است و بسیار مهم است چراکه معمولا سوالات فنی سخت هستند و بعضی از افراد نمیتوانند پاسخ درست به آن دهند و بر همین اساس در آزمون آیین نامه اصلی مردود میشوند. پس حواستان به سوالات فنی باشد.

۴- نمونه سوالات آیین نامه اصلی را بخوانید

پس از خواندن کتاب آیین نامه به مهمترین بخش برای آمادگی در آزمون آیین نامه اصلی میرسیم.

خواندن نمونه سوالات آیین نامه اصلی بسیار مهم و تاثیر گذار است.

ابتدا مجموعه کاملی از نمونه سوالات آیین نامه اصلی pdf را دانلود کنید و شروع کنید به خواندن سوالات آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی.

نکته ای که مهم است اینست که سعی کنید سوالات آیین نامه اصلی با جواب را بخوانید و مطمئن باشید جواب های سوالات صحیح نوشته شده اند.

سعی کنید خودتان را محک بزنید و قبل از اینکه جواب سوالات را ببینید خودتان پاسخ دهید.

خواندن نمونه سوالات آیین نامه اصلی قبل از آزمون آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی چند تاثیر بسیار مفید دارد.

اول اینکه شما با مطالعه نمونه سوالات آیین نامه اصلی متوجه میشوید که کدام بخش های کتاب آیین نامه تسلط کافی ندارید و باید دوباره برگردید و کتاب را بخوانید.

دوم اینکه همینطور که قبلا هم ذکر شد با انواع و سبک سوالات آیین نامه اصلی آشنا می شوید.

سوم اینکه تسلط و اعتماد به نفس بیشتری را در زمان آزمون آیین نامه اصلی دارید. چراکه شما چندین بار خودتان را مورد آزمون قرار داده اید و سوالات مختلفی را دیده اید بنابراین جای نگرانی نیست.

برای شرکت در آزمون آیین نامه اصلی باید حتما مقدماتی قبول شده باشیم؟

همینطور که احتمالا میدانید برای گرفتن گواهینامه رانندگی دو آزمون تئوری در پیش دارید. اولین آزمون، آزمون آیین نامه مقدماتی است که معمولا در آموزشگاه رانندگی گرفته میشود. این آزمون آسان تر از آزمون آیین نامه اصلی است.

برای شرکت در آزمون آیین نامه اصلی که بعد از امتحان مقدماتی گرفته میشود لازم است ابتدا در آزمون مقدماتی نمره قبولی را گرفته باشید.

نمره قبولی برای آزمون آیین نامه اصلی و مقدماتی نیز ۲۶ میباشد. در مجموع ۳۰ سوال تستی دارید که باید حداقل نمره ۲۶ را بگیرید.

اگر طبق دستورالعمل هایی که گفته شود عمل کنید خودتان متوجه میشوید که آنقدر هم که فکر میکنید آزمون آیین نامه اصلی سخت نیست و به راحتی میتوانید قبول شوید.

به امید قبولی شما در آزمون آیین نامه اصلی و مقدماتی و همینطور امتحان شهری رانندگی و درنهایت گرفتن گواهینامه رانندگی.

مطالب مرتبط

استخدام برنامه نویس حرفه ای موبایل - اندروید [رپورتاژ آگهی]

اگر از کار بر روی محصولات تکراری خسته شده اید؛ اگر فکر می کنید که کسی به شوق پیشرفت شما توجه نمی کند و مجبور می شوید مرتب درجا بزنین؛ اگر هر روز به خودتان می گویید که چرا جز شما، هیچ کسی دلش نمی خواهد کار با کیفیت بکند؛ و در نهایت اگر توانایی های زیر را دارا... ادامه مطلب

3 سال با چری تیگو 5 در بازار ایران

3 سال از حضور نخسین و پر فروش ترین محصول چری در  بازار ایران  می گذرد، محصولی که در طول این مدت با استقبال بسیار مناسب روبرو گردید و توانست جزو پر فروش ترین خودروهای شاسی بلند قلمداد گردد. از همین روی شرکت مدیران خودرو برای تقدیر از مشتریان قدیمی و وفادار خود ، مراسمی را... ادامه مطلب

نگاهى كوتاه به امكانات رفاهى و مشخصات ايمنى چری آريزو 6

شرکت چری نخستین بار در سال 1995 تاسیس و در سال 1997 به طور رسمی ثبت گردید. برند چری اولین محصول خود را در سال 1999 میلادی به بازار داخلی چین عرضه کرد و از آن زمان تاکنون، همواره در حال پیشرفت است و هم اکنون دارای نمایندگی‌های فراوانی در بیش از 30 کشور جهان... ادامه مطلب

قاصدک 24 یک مجموعه کامل؛ از خرید بلیط هواپیما تا خرید بلیط چارتر و خرید بلیط قطار

در دنیای سفر هم مانند دیگر حوزه های زندگی، این سرعت است که حرف اول را می زند. همین سرعت ما را به سوی سامانه های خرید اینترنتی بلیط هواپیما و قطار سوق داده تا راحت و سریع خرید کرده و دغدغه ای نداشته باشیم. سرعت اما وسواس ما در انتخاب بهترین یا ارزان ترین... ادامه مطلب

دوربین دوگانه چیست و چه تفاوتی ایجاد میکند؟ [رپورتاژ آگهی]

بخش زیادی از محبوبیت یک گوشی تلفن همراه به دوربین آن برمی‌گردد. این سال‌ها تغییرات زیادی روی دوربین انواع گوشی‌ها اعمال شده است که دوربین دوگانه جدیدترین آن است که به سرعت جایش را در دل کاربران باز کرد؛ دوربینی که دنیای کاربران را متحول و امکان ثبت لحظات را با زیبایی هر چه بیشتر... ادامه مطلب

اولین انیمیشن ساز آنلاین فارسی [رپورتاژ آگهی]

ویدیوت نرم افزار ساخت انیمیشن دو بعدی و موشن گرافی است که به عنوان اولین انیمیشن ساز آنلاین فارسی در اردیبهشت سال ۹۷ شروع به فعالیت کرده است. با استفاده از این نرم افزار آنلاین می توانید در موضوعات مختلف با توجه به نوع نیاز خود و بدون دانش گرافیک و کار با نرم افزارهای پیچیده... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x