ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

ایرسافام؛ مشاور تخصصی ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا

فرصت‌های تحصیلی موجود در کشورهای توسعه‌یافته، بسیاری از افراد را به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا تشویق می‌کند. این مسئله به‌خصوص می‌تواند برای قشر جوان جذاب باشد؛ اما انتخاب یک کشور به‌عنوان مقصد و ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۲۲ آذر ۱۴۰۲ | ۱۲:۴۵

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

فرصت‌های تحصیلی موجود در کشورهای توسعه‌یافته، بسیاری از افراد را به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا تشویق می‌کند. این مسئله به‌خصوص می‌تواند برای قشر جوان جذاب باشد؛ اما انتخاب یک کشور به‌عنوان مقصد و شناسایی دانشگاه‌های برتر یک کشور می‌تواند امر دشواری باشد. در اینجا مشاور تخصصی ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا می‌تواند تمامی نیازهای شما را برآورده سازد. ایرسافام به‌عنوان معتبرترین و مطرح‌ترین مرکز در زمینه برگزاری آزمون آیلتس، ویزای دانشجویی و اعزام دانشجو به دانشگاه‌های برتر دنیا توانسته است خدمات ارزنده‌ای را به دانشجویان ارائه سازد.

مزایای تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا

مزایای تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا شامل موارد متعددی می‌شود. این اقدام می‌تواند موجبات ارتقا سطح تحصیلات شما را فراهم آورد. به دنبال تحصیل در دانشگاه‌های معتبر، فرصت‌های شغلی بسیار ایده‌آلی را در اختیار خواهید داشت. همچنین بسیاری از کشورهای میزبان امکان دریافت اقامت دائم را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم ساخته‌اند.

به گزارش موسسه مهاجرتی ایرسافام هزینه تحصیل بسیاری از دانشگاه‌های جهان مقرون‌به‌صرفه است. به طور مثال، کشورهای آلمان، ایتالیا و کانادا تسهیلات ویژه‌ای را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم ساخته‌اند. همچنین اگر از سوابق تحصیلی ایده‌آلی برخوردار باشید، شانس دریافت بورسیه در دانشگاه‌های برتر دنیا را خواهید داشت. ایرسافام، مشاور تخصصی ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا می‌تواند در این مسیر شما را به بهترین شکل همراهی کند.

فرآیند مهاجرت تحصیلی

وجود فرصت‌های تحصیلی متنوع در کشورهای مختلف، می‌تواند انتخاب یک مقصد را به امری دشوار تبدیل کند. واقعیت این است که کشورهای مختلف سیاست‌های متفاوتی را برای مهاجرین تحصیلی در نظر گرفته‌اند. برخی از این کشورها شرایطشان برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی سخت و دشوار است. با این حال، چنانچه با آگاهی کامل برای این مسیر اقدام کنید، فرصت‌های بی‌نظیری را پیدا خواهید کرد.

کشورهای توسعه‌یافته اروپایی مانند آلمان، فرانسه، نروژ، مجارستان، فنلاند، ایتالیا و ایسلند به ارائه بورسیه‌های تحصیلی پرداخته و موجبات تحصیل رایگان را فراهم ساخته‌اند؛ اما لازمه دریافت این مزایا، فراگیری زبان رسمی این کشورها است. چنانچه با زبان رسمی این کشورها آشنایی داشته باشید، فرصت‌های بی‌نظیری در انتظار شما خواهد بود. البته شما با مهارت زبان انگلیسی نیز می‌توانید با هزینه پایین در دانشگاه‌های کشورهای مذکور به تحصیل بپردازید.

شرایط تحصیل در دانشگاه ‌های برتر دنیا

به گزارش ایرسافام، دانشگاه‌های کشورهای مختلف شرایط پذیرش متفاوتی را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته‌اند؛ لذا می‌بایست از شرایط عمومی اپلای دانشگاه‌های مختلف اطلاعات جامعی را کسب کنید. برای این منظور می‌توانید از تجارب مشاور تخصصی ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا استفاده کنید. مدرک زبان، مدرک تحصیلی آخرین مقطع تحصیلی، توصیه‌نامه و انگیزه‌نامه، رزومه و سوابق تحصیلی مورد انتظارترین مدارکی هستند که برای پذیرش در دانشگاه‌های برتر به آن‌ها نیاز پیدا خواهید کرد.

در صورت پذیرش از دانشگاه مقصد، می‌بایست مدارک موردنیاز سفارت کشور میزبان را آماده کنید. این مدارک می‌توانند بر اساس مقطع تحصیلی و سیاست‌های کشورهای میزبان متفاوت باشند؛ اما مدارکی نظیر گواهی تمکن مالی، نامه پذیرش دانشگاه میزبان، مدارک هویتی و مدرک زبان رایج‌ترین مدارکی هستند که در سفارتخانه‌ها درخواست می‌شوند.

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

برای انتخاب یک کشور به‌عنوان مقصد تحصیل می‌بایست به عوامل مختلفی توجه داشته باشید. سیاست‌های مهاجرتی کشورها مختلف متفاوت هستند. به طور مثال در برخی از کشورها، دریافت اقامت دائم پس از فارغ‌التحصیلی امری دشوار و پیچیده خواهد بود. در مقابل، برخی از کشورها از سیاست‌های مناسب‌تری برخوردار بوده و فرصت‌های ایده آلی را در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهند.

موسسه مهاجرتی ایرسافام با تجربه طولانی در زمینه اعزام دانشجو، از سیاست‌های کشورهای مختلف آگاهی کامل داشته و می‌تواند برترین دانشگاه‌ها را بر اساس توانایی‌های شما شناسایی کند. این موسسه می‌تواند از نخستین مراحل پذیرش تا هنگام دریافت نوبت سفارت کشور میزبان همراه شما بوده و شانس موفقیت دریافت پذیرش شما را به حداکثر برساند. این موسسه می‌تواند اطلاعات مفیدی را در رابطه با موارد زیر در اختیار شما قرار دهد:

  • هزینه زندگی و هزینه تحصیل در کشورهای مختلف
  • شرایط پذیرش دانشگاه‌های کشورهای مختلف
  • شرایط دریافت ویزای دانشجویی کشورهای مختلف
  • میزان رقابت برای دانشگاه‌های کشورهای مختلف
  • محدودیت‌های سنی برای مقاطع مختلف تحصیلی
  • فرصت‌های ارائه شده توسط کشورهای مختلف
  • اقدام برای دریافت اقامت دائم پس از فارغ‌التحصیلی

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان

جالب است که بدانید در برخی از کشورها امکان تحصیل بدون مدرک زبان وجود دارد. برخی از دانشگاه‌های کشورهای کانادا، ایالات متحده آمریکا، آلمان، فنلاند، اتریش، فرانسه، ایتالیا، سوئد، ترکیه، مجارستان شرایطی را فراهم آورده‌اند که به واسطه آن می‌توان با حداقل نمره زبان و حتی بدون مدرک زبان پذیرش دریافت کنید.

این مراکز برای تحصیل پذیرش مشروط صادر می‌کنند. پذیرش کاندیشینال یا همان پذیرش مشروط به شرایطی گفته می‌شود که دانشجو پس از دریافت پذیرش و وارد شدن به خاک کشور مقصد، در یک دوره زبان شرکت کرده و پس از اتمام آن می‌تواند به ادامه تحصیل در کشور مقصد بپردازد. البته این مسیر می‌تواند کمی پیچیده باشد. به هر حال، شما می‌بایست از مهارت‌های اولیه زبان برخوردار بوده و بتوانید در سفارت کشور میزبان برای مصاحبه شرکت کنید.

محبوب ترین مقاصد تحصیلی ایرانیان

ایرانیان کشورهای مختلفی را برای تحصیل انتخاب می‌کنند؛ اما به گزارش ایرسافام، عده کثیری از دانشجویان ایرانی کشورهای کانادا، آلمان، آمریکا، استرالیا، ترکیه و ایتالیا را به‌عنوان مقصد تحصیلی انتخاب می‌کنند. بر اساس داده‌های آماری موجود، کشور کانادا از 16900 دانشجو ایرانی و کشور آلمان از 12000 دانشجو ایرانی برخوردار هستند.

این داده‌ها نشان می‌دهند که کشورهای مذکور توانسته‌اند شرایط ایده آلی را برای دانشجویان ایرانی فراهم سازند. در صورتی که فرد متقاضی از مهارت‌های لازم برخوردار باشد، شانس پذیرش در کشورهای مذکور بالا خواهد بود. تنظیم یک پرونده حساب‌شده و تنظیم یک انگیزه نامه قوی می‌تواند تا حد زیادی شانس موفقیت دانشجو را افزایش دهد. برای این منظور باید از تجارب وکلا و مشاورین مهاجرتی خبره استفاده کرد. موسسه مهاجرتی ایرسافام سال‌ها است که در زمینه خدمات مهاجرتی به فعالیت پرداخته و پرونده‌های موفق بسیاری را در کشورهای مذکور به ثبت رسانده است.

مهم ترین موانع ویزای تحصیلی

مزایای بی‌شماری برای تحصیل در خارج از کشور وجود دارد؛ اما این اقدام می‌تواند با برخی از موانع همراه باشد. در ادامه رایج‌ترین موانع ویزای تحصیلی را مشاهده خواهید کرد:

معدل پایین

هرچه معدل تحصیلی شما پایین‌تر باشد، شانس موفقیت شما کمتر خواهد بود. توصیه شده است که معدل متقاضی حداقل 1 نمره بالاتر از حداقل معدل مورد نیاز باشد تا شانس بیشتری برای اپلای وجود داشته باشد. توصیه شده که معدل متقاضی حداقل 1 نمره بالاتر از حداقل معدل مورد نیاز باشد تا شانس بیشتری برای اپلای وجود داشته باشد. توصیه شده است که معدل متقاضی حداقل 1 نمره بالاتر از حداقل معدل مورد نیاز باشد تا شانس بیشتری برای اپلای وجود داشته باشد.

مدرک زبان

برای پذیرش در دانشگاه‌های معتبر باید از مدارک زبان معتبر مانند آیلتس، تافل و معادل آن‌ها برخوردار باشید. هرچه نمره این مدارک بالاتر باشد، شانس موفقیت بیشتری خواهید داشت.

دشواری دریافت بورسیه تحصیلی

برای دریافت بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در بسیاری از کشورها، می‌بایست به زبان رسمی کشورهای میزبان تسلط داشته باشید. همچنین رقابت بسیار زیادی در این مورد وجود دارد.

گواهی تمکن مالی

نداشتن تمکن مالی کافی می‌تواند دانشجویان را در مرحله دریافت ویزا با مشکل مواجه سازد. برخی از کشورها مانند کانادا سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای را برای این مسئله در نظر گرفته‌اند.

گپ تحصیلی

در بسیاری از موارد فرد موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه موردنظر خود می‌شود؛ اما در مرحله دریافت ویزا به علت گپ تحصیلی با مشکل مواجه شده و ریجکت می‌شود. چنانچه از آخرین مدرک تحصیلی مدت زیادی گذشته باشد، متقاعد کردن آفسر سفارتخانه می‌تواند دشوار باشد. راه حل این مسئله، تنظیم یک انگیزه نامه قوی به کمک وکلای مهاجرتی خبره است.

چگونه می توان با موفقیت از موانع ویزای تحصیلی گذشت؟

مطالعه و کسب آگاهی در هر زمینه‌ای می‌تواند تسلط شما را افزایش دهد؛ اما این تنها شروع راه شما خواهد بود. همانند هر مسئله‌ای برای آن که در مسیر و هدف خود موفق باشید، می‌بایست از افراد باتجربه و موفق مشاوره کسب کنید. اطلاعات ضدونقیض موجود در فضای مجازی و تجربیات افراد ناموفق می‌تواند تا حد زیادی شما را سردرگم کند؛ لذا توصیه می‌شود اگر به هدف خود اهمیت می‌دهید، حتماً از تجارب وکلا و مشاور تخصصی ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا بهره‌جویی کنید. در این صورت، چنانچه انعطاف‌پذیر باشید، تنها مانع شما سقف ذهنی خواهد بود.

کلام آخر

موسسه ایرسافام به‌عنوان مشاور تخصصی ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا می‌تواند در تمامی مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا با شما همراه باشد. این موسسه می‌تواند با ارزیابی دغدغه‌ها و توانمندی‌های شما بهترین مقاصد تحصیلی را معرفی کرده و شما را در مراحل مختلف مانند تنظیم انگیزه نامه، ترجمه مدارک تحصیلی، شرکت در آزمون‌ها، دریافت نوبت از سفارتخانه و آمادگی برای روز مصاحبه همراهی کند. با مراجعه به وب‌سایت موسسه ایرسافام می‌توانید اطلاعات مهمی در رابطه با مهاجرت به کانادا (مانند روش های تحصیلی؛ اکسپرس انتری و...) را مشاهده کرده و راه‌های ارتباطی این مجموعه را شناسایی کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی