ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ربات انسان‌نمای اپتیموس
کیان

ربات انسان‌نمای تسلا حالا می‌تواند به‌صورت خودکار اشیا را مرتب کند [تماشا کنید]

علاوه بر مرتب‌کردن اشیا، در این ویدیو اپتیموس مهارت‌های خود در یوگا را به نمایش می‌گذارد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲ مهر ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

ویدیوی جدیدی از ربات انسان‌نمای تسلا، یعنی اپتیموس، منتشر شده است که آن را درحال مرتب‌کردن اشیای مختلف و انجام حرکات یوگا نشان می‌دهد.

همان‌طور که در این ویدیو که توسط حساب رسمی اپتیموس در شبکه اجتماعی ایکس منتشر شده است، دیده می‌شود، ربات تسلا ابتدا خودش را کالیبره می‌کند که برای سازگاری با محیط‌های جدید یک امر ضروری است. سپس می‌تواند از حسگرهای بینایی و موقعیت مفاصل خود برای تعیین مکان دقیق اندامش استفاده کند. این امر به اپتیموس اجازه می‌دهد تا با اشیا تعامل داشته باشد و بتواند وظایف مشخص‌شده خود را با دقت و مهارت انجام دهد.

مهارت جدید ربات انسان‌نمای اپتیموس

یکی از وظایفی که Optimus در این ویدیو انجام می‌دهد، مرتب‌کردن بلوک‌های آبی و سبز است. ربات تسلا می‌تواند هر بلوک را به‌راحتی در دستان خود بگیرد و با سرعتی شبیه به یک انسان آن‌ها را مرتب کند. علاوه‌براین، زمانی که اپراتور انسانی در کار ربات دخالت می‌کند، می‌تواند آن‌ها را مجدداً جابه‌جا کرده و به اطراف حرکت دهد. تسلابات همچنین می‌تواند خطاها خود را تصحیح کند و به‌سرعت با وضعیت جدیدی سازگار شود.

در ادامه این ویدیو همچنین شاهد انجام برخی حرکات یوگا توسط اپتیموس هستیم که تعادل و انعطاف‌پذیری آن را نشان می‌دهد. انجام این حرکات نشان می‌دهد که ربات تسلا می‌تواند به‌خوبی بدن خود را کنترل کند و همچنان انعطاف‌پذیر باشد.

اپتیموس همچنان درحال توسعه است و به همین دلیل تسلا با این ویدیو از مهندسان دعوت کرده تا به کار توسعه این پروژه ملحق شوند. هنوز مشخص نیست که این ربات چه زمانی به‌طور کامل آماده خواهد شد، اما این ویدیو نشان می‌دهد که اپتیموس پیشرفت زیادی کرده است و از نرم‌افزار خودروهای تسلا استفاده می‌کند.

نمونه اولیه ربات انسان‌نمای تسلا در پاییز سال گذشته معرفی شده بود و ایلان ماسک، مدیرعامل غول خودروسازی، ادعا کرده بود که اپتیموس موفق‌تر از خودروهای این شرکت خواهد بود. اوایل سال جاری نیز ویدیویی از این ربات منتشر شده بود که آن را درحال راه‌رفتن نشان می‌داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی