ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ربات انسان‌نما
کیان

عجیب اما واقعی؛ ربات انسان‌نمای Nadia با انسان بوکس تمرین می‌کند! [تماشا کنید]

این ربات در آتش‌نشانی، واکنش به بلایا و سایر سناریوهایی که ممکن است برای انسان خطرناک باشد، مفید خواهد بود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ آذر ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

مؤسسه تحقیقاتی IHMC Robotics مستقر در فلوریدا با همکاری Boardwalk Robotics ربات انسان‌نمایی با نام نادیا (Nadia) ساخته است که با قابلیت‌های خود می‌تواند در مسابقات بوکس شرکت کند!

در ویدیویی که اخیراً توسط این مؤسسه منتشر شده است و می‌توانید آن را در ادامه مشاهده کنید، شاهد مشت‌زدن این ربات انسان‌نما به پدهای تمرینی یک اپراتور انسانی هستیم. همچنین در طول این ویدیو یکی از آهنگ‌های نمادین سری بازی‌های ویدیویی «مورتال کمبت» (Mortal Kombat) همراه با مبارزه بوکس Nadia درحال پخش است.

البته این ربات توسط مهندس دیگری کنترل می‌شود که یک عینک واقعیت مجازی را به چشم دارد و با یک کابل ارتباطی فرمان‌های خود را از طریق کنترلر به‌طور مستقیماً به دست‌ها و پاهای نادیا ارسال می‌کند.

علاوه بر قابلیت مشت‌زدن، Boardwalk Robotics در وب‌سایت خود ادعا می‌کند که نادیا «نسبت به تمام ربات‌های انسان‌نما که در جهان وجود دارند، بالاترین دامنه حرکتی را در 29 مفصل خود دارد.» همچنین با وجود قابلیت «عملیات از راه دور واقعیت مجازی با تأخیر کم»، اپراتور انسانی می‌تواند روی تمام کارهای این ربات کنترل کاملی داشته باشد.

ربات انسان‌نما Nadia بدون دردسر روی بلوکه‌های آجری راه می‌رود

اخیراً ویدیوی دیگری از نادیا منتشر شده بود که در آن این ربات انسان‌نما بدون زحمت زیاد از روی موانع ساخته‌شده از آجرهای بتنی عبور می‌کرد. این ویدیو را نیز می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

طبق اطلاعات موجود در وب‌سایت شرکت سازنده، این ربات «در آتش‌نشانی، واکنش به بلایا و سایر سناریوهایی که ممکن است برای انسان خطرناک باشد، مفید خواهد بود.»

درزمینه ربات‌های انسان‌نما، طی چند سال گذشته فعالیت‌های زیادی انجام شده است. ایلان ماسک همراه با شرکت تسلا ازجمله نام‌های بزرگی است که در این صنعت دیده می‌شود و قبلاً گفته بود که ربات انسان‌نمای تسلا احتمالاً سال 2024 می‌تواند اسلحه به دست بگیرد. همچنین اخیراً ویدیویی از یک ربات انسان‌نمای دیگر منتشر شده بود که آن را درحال رقصیدن نشان می‌داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • molavy
    molavy | ۱۸ آذر ۱۴۰۲

    این اشغال ها دارن یک ربات جنگی درست میکنند

مطالب پیشنهادی