ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ربات اپتیموس تسلا
کیان

ایلان ماسک اجزای داخلی و شیوه راه‌رفتن ربات اپتیموس تسلا را به‌نمایش گذاشت [تماشا کنید]

برخلاف نمایش‌های قبلی این ربات انسان‌نما، این بار بخش‌های مهم و اساسی داخلی Optimus نیز دیده می‌شوند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

اخیراً ویدیویی منتشر شد که ربات انسان‌نمای اپتیموس تسلا را در حال تا کردن لباس نشان می‌داد. با توجه به این ویدیو می‌توان گفت که Optimus در حال نزدیک‌شدن به امکان انجام کارها و وظایف ساده است. حالا «ایلان ماسک» ویدیو جدیدی را منتشر کرده اپتیموس را در حال راه‌رفتن نشان می‌دهد. بااین‌حال، برخلاف نمایش‌های قبلی این ربات انسان‌نما، این‌بار بخش‌های مهم و اساسی داخلی آن نیز دیده می‌شوند.

در این ویدیو ک توسط ایلان ماسک در شبکه اجتماعی ایکس منتشر شده است و در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید، پوست متالیک و براق نمایش‌های قبلی از بین رفته است و در عوض، نگاهی به اسکلت داخلی این ربات داریم که از مجموعه‌ای از سیم‌ها و چرخ‌دنده‌ها تشکیل شده است.

ویدیو جدید ربات اپتیموس تسلا در حال راه‌رفتن

ویدیوی مذکور احتمالاً برای علاقه‌مندان به حوزه رباتیک جذابیت زیادی داشته باشد. در این ویدیو تعاملات پیچیده سروو موتورها (Servomotors) و عملگرهای آن دیده می‌شود که اسکلت فلزی اپتیموس را به حرکت درمی‌آورند.

از زمان معرفی این پروژه در سال 2021، ربات Optimus تسلا پیشرفت زیادی داشته است، به‌طوری که ماسک به‌تازگی از نسخه 2.0 یا Optimus Gen 2 رونمایی کرد که در این ویدیو نیز شاهد آن هستیم. این ربات به‌گونه‌ای طراحی شده است که بتواند یک ماشین همه‌منظوره باشد و در حوزه‌های مختلفی مانند تولید، ساخت‌و‌ساز، مراقبت‌های بهداشتی و سرگرمی بتواند به انسان‌ها کمک کند.

نسل دوم ربات انسان‌نمای تسلا در گردن خود دارای دو درجه آزادی بیشتر است که این امر باعث بهبود حرکات سر آن می‌شود. همچنین علاوه بر افزایش آزادی عمل و سرعت دست‌های جدید این ربات، روی تمام انگشتان آن از حسگرهای لمسی استفاده شده است تا امکان کنترل ماهرانه‌تر اشیا را داشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی