ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هک حساب
امنیت

گزارش Surfshark: از سال 2004 تاکنون، میلیاردها حساب کاربری هک شده‌اند

در سه‌ماهه‌پایانی سال 2023 هر دقیقه 627 حساب هک‌شده و در فصل ابتدایی امسال، این میزان به 3353 حساب در دقیقه رسیده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۹:۰۰

گزارش جدیدی که توسط شرکت Surfshark ارائه‌ شده است، نشان می‌دهد که نفوذ هکرها به حساب کاربران سراسر جهان، طی سه ماهه اول سال 2024 نسبت به سه ماهه سوم سال گذشته پنج برابر شده است. طبق آمار ارائه‌شده، حساب‌هایی که هک شده‌اند، در مدت زمان مذکور از 81 میلیون به 435 میلیون حساب رسیده است.

طبق این گزارش، در سه ماهه پایانی سال 2023 به‌طور میانگین هر دقیقه 627 حساب هک شده، درحالی‌که در سه ماهه اول سال جاری، این رقم به 3353 حساب در هر دقیقه رسیده است. به بیان دیگر، حساب 5 درصد از مردم دنیا هک شده است.

حساب کاربران کدام کشورها بیشتر هک شده است؟

ایالات‌متحده، چین و روسیه کشورهایی هستند که بیشترین نقض را در سال جاری میلادی تجربه کرده‌اند. Surfshark همچنین دریافت که از سال 2004، زمانی که نظارت بر این رویدادها را آغاز کرد، درمجموع بیش از 17 میلیارد حساب در سراسر جهان نقض شده‌اند که تقریباً 6.5 میلیارد از آن‌ها دارای آدرس ایمیل منحصر‌به‌فرد هستند.

از 17 میلیارد حسابی که در دو دهه گذشته مورد حمله هکرها قرار گرفته، 38 درصد دارای آدرس ایمیل منحصر‌به‌فرد بودند. Surfshark همچنین مدعی‌ شده که 60.9 میلیارد نقطه‌داده توسط هکرها افشا شده است که حساب‌های آمریکایی و روسی برجسته‌ترین نمونه‌ها در این زمینه هستند.

همچنین 30 درصد (معادل 5.1 میلیارد) از حساب‌های هک‌شده در دوره مذکور متعلق به قاره اروپا هستند که البته این میزان شامل روسیه نیز می‌شود که نیمی از میزان کل را تشکیل می‌دهد. آمریکای شمالی با 20 درصد و آسیا با 15 درصد پس از آن قرار دارند. سایر مناطق جهان 7 درصد از کل حساب‌های نقض‌شده را تشکیل می‌دهد و 28 درصد دیگر «ناشناخته هستند.»

از سال 2004 تاکنون، ایالات‌متحده با 3 میلیارد، بیشترین حساب هک‌شده را داشته است. روسیه با 2.4 میلیارد و چین با 1.1 میلیارد حساب هک‌شده در رتبه‌های بعدی قرار دارند. فرانسه با 521.5 میلیون در رتبه چهارم و آلمان با 486.7 میلیون در رتبه پنجم قرار دارد.

Surfshark یکی از مهم‌ترین دلایل هک‌شدن حساب‌ها را این موضوع می‌داند که مردم اغلب عادت دارند از یک ایمیل برای چندین حساب استفاده کنند، که با وجود این، یک ایمیل یا حساب واحد می‌تواند بیش از یک بار در زمان‌های مختلف مورد نفوذ هکرها قرار بگیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی