ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

TIK TOK
امنیت

تیک‌تاک درگیر دعوی قضایی؛ FTC شکایت نقض حریم خصوصی کودکان را به وزارت دادگستری ارجاع داد

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا پرونده نقض حریم خصوصی کودکان در تیک‌تاک را به وزارت دادگستری ارسال کرد.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۳:۰۰

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا پرونده شکایت نقض حریم خصوصی کودکان مربوط به تیک‌تاک را به وزارت دادگستری ارسال کرد. با این حساب تحقیقات FTC علیه تیک‌تاک به دادگستری رسیده و بایت‌دنس در مسیر دعوی قضایی قرار می‌گیرد.

کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده سه‌شنبه اعلام کرد شکایتی علیه تیک‌تاک و شرکت مادر آن، بایت‌دنس، را به وزارت دادگستری ارجاع داده است. این آژانس به‌دلیل احتمال نقض قانون حفاظت از حریم خصوصی کودکان وضعیت این شرکت را بررسی می‌کرد تا دریابد تیک تاک قوانین «روش‌های تجاری ناعادلانه و فریبنده» را نقض کرده است یا خیر.

این آژانس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تحقیقات نشان داده است این متهمان درحال نقض یا آماده نقض قوانین هستند و پیگیری این پرونده به‌ نفع عموم است؛ بنابراین کمیسیون طبق روش‌های تعیین‌شده در قانون FTC رأی به ارجاع شکایت به وزارت دادگستری داده است.»

مبارزه قانونی با نقض حریم خصوصی کودکان در تیک تاک به اوج می‌رسد

تیک تاک در بیانیه‌ای عمومی اعلام کرد بیش از یک سال برای رفع نگرانی‌ها با FTC همکاری کرده است و از اینکه این آژانس به دنبال دعوی قضایی است، ناامید شده است.

در بیانیه TikTok آمده است: «ما قویاً با ادعاهای FTC مخالفیم. بسیاری از ادعاها مربوط به رویکردهای گذشته‌اند و در واقع، یا نادرست‌اند یا حل شده‌اند. ما به کارهایی که برای حفاظت از کودکان انجام داده‌ایم، افتخار می‌کنیم و همچنان متعهد به به‌روزرسانی و بهبود محصولمان هستیم.»

از سوی دیگر، FTC اظهار کرد اگرچه معمولاً اعلام نمی‌کند شکایتی را ارجاع داده اما اکنون تصمیم گرفته به‌دلیل منافع عمومی این موضوع را اعلام کند.

تیک تاک سال 2019 مبلغ 5.7 میلیون دلار پرداخت کرد تا به پرونده ادعاهای FTC مبنی‌بر جمع‌آوری غیرقانونی اطلاعات شخصی کودکان پایان بدهد. این رقم، سنگین‌ترین جریمه مدنی بود که کمیسیون تاکنون در پرونده‌های حریم خصوصی کودکان تعیین کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی