ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نهمین نمایشگاه تراکنش مالی
تکنولوژی

هویتی تازه برای اکوسیستم مالی و بانکی کشور در نهمین نمایشگاه تراکنش ایران

در نهمین بانک نمایشگاه تراکنش ایران، نوآوری، مسبب شکل‌دهی به آینده صنایع مالی و صنایع اقتصادی می‌شود.

سوره پوراشرف
نوشته شده توسط سوره پوراشرف | ۱۰ دی ۱۴۰۲ | ۱۵:۲۳

سبک زندگی بخش زیادی از افراد جامعه در سال‌های اخیر تحت‌تأثیر شیوه‌های نوین پرداخت دستخوش تغییرات وسیع و بنیادینی شده است. از نحوه استفاده از خدمات حمل‌ونقل گرفته تا خدمات بانکی، دریافت تسهیلات، خرید اقساطی و حتی تهیه مایحتاج روزانه، قدم به مرحله تازه‌ای گذاشته‌اند و تجربه متفاوت و ساده‌تری را برای شهروندان فراهم کرده‌اند. تمامی این تحولات در قالب اکوسیستم مالی، بانکی، پرداخت و نوآوری کشور رقم می‌خورد و رویدادهایی همچون نهمین نمایشگاه تراکنش ایران، آیینه تمام‌نمای جدیدترین دستاوردهای این اکوسیستم پویاست.

در چنین اکوسیستمی، نیاز مداوم به پیشرفت و دستیابی به افق‌های جدید، امری اجتناب‌ناپذیر است و ایستایی و پرهیز از نوآوری را می‌توان نقطه شکست آن دانست. موتور محرک این اکوسیستم، فناوری‌های روز و پیشرویی مانند هوش مصنوعی هستند که علاوه بر ایجاد فرصت‌های جدید، در بهینه‌سازی فرایندهای موجود نیز نقش اساسی ایفا می‌کنند. برای مثال می‌توان به سرویس احراز هویت هوشمند اشاره کرد که ارائه آن در سال‌های اخیر، خصوصاً هنگام شیوع پاندمی کرونا، مسیر بانکداری غیرحضوری و ایمن را پیش پای سیستم مالی و بانکی کشور گشود و ازآنجایی‌که فرصت افزایش چشمگیر کارایی و ‌بهره‌وری را برای مراکز ذی‌نفع فراهم کرد، به‌کارگیری آن در دوران پساکرونا نیز ادامه یافت و همچنان با شیب بالا به رشد خود ادامه می‌دهد.

این فناوری و ده‌ها تکنولوژی تأثیرگذار دیگر، آینده صنایع مالی و به طبع صنایع اقتصادی کشور را شکل می‌دهند و با آگاهی، بحث و تبادل نظر پیرامون این مسائل، می‌توان هم‌پای دیگر اکوسیستم‌های پرداخت توسعه‌یافته به پیش رفت. نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی نمایشگاه تراکنش ایران، فرصت مناسبی است که فعالان و شرکت‌های حوزه مالی و فناوری، به گفت‌وگو  و تبادل تجربه بپردازند و زمینه هم‌افزایی و گسترش همکاری را فراهم کنند. یکی از این جلسات، نشست «صدای مشتری از کوچه‌های دور می‌آید؛ احراز هویت، مرکز ثقل سفر دیجیتالی» است که با حمایت شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت برگزار می‌شود. در این نشست به الزامات، فرصت‌ها و کاستی‌های سرویس‌های احراز هویت در کشور می‌پردازد و اهمیت آن را از دید کارشناسان فعالی این حوزه بررسی می‌کند.

شرکت پارت دانش‌بنیان، خود توسعه‌دهنده سرویس احراز هویت دیجیتال با استفاده از فناوری هوش مصنوعی است و توانسته تا به امروز به‌واسطه افزون بر 100 سرویس هوشمند خود، به بیش از 13 میلیون کاربر یکتا خدمت‌رسانی کند. مرکز تحقیقات هوش مصنوعی پارت، بازوی فناوری‌های هوشمند این مجموعه است که پس از سال‌ها فعالیت در عرصه توسعه سرویس‌های مجهز به هوش مصنوعی، به مجمعی تخصصی از برترین متخصصان و خبرگان این حوزه بدل شده. آن‌ها در این مرکز تلاش می‌کنند تا دسترسی به فناوری‌‌هایی که در لبه علم قرار دارند را برای کسب‌وکارها و عموم مردم جامعه فراهم کنند و این تکنولوژی‌ها را با فرایندهای مالی و بانکی موجود ادغام کنند. نتیجه این تکامل، «نسل جدید راهکارهای اقتصادی، قدرت‌ گرفته از هوش مصنوعی است» که این مرکز دانش‌بنیان به عنوان شعار خود در این مجموعه نشست‌ها برگزیده، تا به شیوه سنتی پرداخت‌های بانکی معنایی تازه ببخشد.

 پارت همواره می‌کوشد تا با اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در زمینه‌های تخصصی خود از جمله فناوری اطلاعات مالی و هوش مصنوعی، به مسئولیت اجتماعی خود پایبند باشد. پس از همین رو، با مشارکت در برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی نهمین نمایشگاه تراکنش ایران، در راستای تحقق این هدف و گسترش فرصت گفت‌وگو و همکاری متقابل گام بر می‌دارد. این رویداد طی روزهای هجدهم الی بیستم دی‌ماه 1402 در محل مرکز آفرینش‌های کانون و هتل لاله برگزار می‌شود. علاقه‌مندان به شرکت در نشست بررسی اهمیت احراز هویت دیجیتال به کمک هوش مصنوعی و تاثیرات آن بر اکوسیستم مالی و همچنین دیگرکارگاه‌های تخصصی مرتبط با راهکارهای نوین مالی، می‌توانند به این آدرس مراجعه و جهت ثبت‌نام اقدام کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی