ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آموزش و استخدام نوجوانان بدسرپرست و بی سرپرست، یک مسئولیت اجتماعی برای همه شرکت‌ها

مدیر منابع انسانی صرافی آبان تتر در یادداشتی توضیح داده که چرا شرکت‌ها برای آموزش و استخدام نوجوانان بدسرپرست وظیفه دارند.

تحریریه دیجیاتو
نوشته شده توسط تحریریه دیجیاتو | ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۷:۵۳

نویسنده این یادداشت پریسا حسین‌زاده، مدیر منابع انسانی صرافی آبان تتر است.

این روزها حتی فارغ التحصیلان مراکز آموزشی معتبر و افرادی که از حمایت های خوبی در بستر خانواده برخوردار هستند هم در زمینه اشتغال و تعیین مسیر شغلی گاهی دچار مشکل شده و نیاز به حمایت و راهنمایی دارند. حالا فرض کنید نوجوانانی که در شرایط نامساعد اقتصادی، اجتماعی یا تحت پوشش مراکز بهزیستی قصد دارند وارد دنیای حرفه ای کار و زندگی مستقل شوند. این افراد نیاز به حمایت و هدایت بیشتری دارند.

آیا تا به حال به سرنوشت نوجوانانی که در سن 18 سالگی از بهزیستی و شبه خانواده‌ها ترخیص می‌شوند فکر کرده‌اید؟ آیا به طور رسمی سهمی از استخدام سازمان و شرکتتان را برای قشر بد سرپرست یا بی‌سرپرست در نظر گرفته‌اید؟

این مسئولیت اجتماعی بر دوش همه ماست. همه ما وظیفه داریم تا حد امکان و ظرفیتمان، برای بهتر شدن محیط زندگی خود تلاش کنیم. گاهی مسئولیت اجتماعی، احترام به محیط زیست و کمک به توسعه پایدار است، گاهی حتی حذف کاغذ از بروکراسی روزانه‌مان و گاهی آموزش و کمک به توسعه فردی آدم‌ها!

من به عنوان یک فرد فعال در حوزه منابع انسانی مانند همه فعالان این حوزه، همیشه خلا یافتن مسیر مناسب شغلی یا عدم توسعه فردی و نیاز به حمایت و آموزش را در کارجویان جوان و تازه کار دیده‌ام. از طرفی به دلیل آشنایی و فعالیت با چند خیریه، همیشه دغدغه نوجوانان ترخیص شده از بهزیستی و شبه خانواده‌ها را داشتم. به همین دلیل با کمک تعدادی از فعالان این حوزه برای انجام مسئولیت اجتماعی تصمیم گرفتیم با حمایت سازمان بهزیستی و دوستان متخصص، پروژه‌ای با عنوان (مهرگاه دانش) را برای آموزش تخصصی مشاغلی همچون برنامه نویسی، مارکتینگ، مالی و مانند آن تعریف کنیم. در این پروژه تلاش می‌شود تا با همراهی و معرفی نوجوانان و جوانان تحت پوشش بهزیستی به بازار کار با آن‌ها کمک کرده و این فرایند را برای آن‌ها ساده‌تر کنیم.

در این مسیر شرکت‌ها و متخصصان می‌توانند با استخدام این جوانان، این زنجیره را بزرگ‌تر کرده و با ما در این مسیر هم‌قدم باشند. استمرار آموزش و توسعه این جوانان جز با یاری شرکت‌ها در استخدام این نیروها ممکن نیست. من و همه تیم مدیریت و کارکنان صرافی آبان تتر در اجرای این پروژه خود را مسئول می‌دانیم و در این روزها به دنبال یک مسیر روشن برای ایران بهتر می گردیم. امیدواریم شما هم در این مسیر در کنار ما باشید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی